Керівництво Лівії викликали в Африканський суд з прав людини

Владу Лівії викликали до Африканського суду з прав людини, який звинувачує режим Каддафі в порушеннях під час розгону демонстрацій у декількох лівійських містах.

Африканський суд з прав людини і народів відправив запит офіційній владі Лівії. Суд звинувачує режим полковника Муаммара Каддафі в порушенні прав людини під час розгону демонстрацій у декількох лівійських містах.

Також на порядку суд закликає керівництво Лівійської джамахірії утриматися від дій, які можуть призвести до загибелі людей і до ущемлення їх прав. Представники Лівії повинні протягом 15 днів з'явиться до суду і відзвітувати, як виконується ця вимога.

Дії суду були ініційовані Африканської комісією з прав людини, в яку вже кілька тижнів надходять численні скарги на лівійську владу.

У себе на порядку суд згадує події, які сталися 19 лютого. Тоді у містах Бенгазі, Аль-Байда, Дерна, Аль-Завія і Адждабія були розігнані мирні демонстрації. Як наголошується в документі, сили безпеки відкрили вогонь по протестуючих. Крім того, за версією суду, армія Каддафі згодом застосовувала для розгону мітингів важке озброєння та авіацію.

Рішення Африканського суду засноване на заявах міжнародних організацій щодо лівійської влади. Зокрема, в резолюції Ради Безпеки ООН, прийнятої 26 лютого, також засуджувалися численні випадки порушення прав людини в Лівії.

В кінці лютого розслідування подій у Лівії ініціював Міжнародний кримінальний суд. Його голова заявив, що найближчим часом видасть ордер на арешт Муаммара Каддафі і людей з його найближчого оточення. Повідомлень про видачу ордера поки не надходило.

Все про події у Лівії читайте тут.

Читайте також:

НАТО офіційно очолило військову операцію в Лівії

Обама почав секретну операцію в Лівії

У Лівії снаряди влучили у лікарню з українськими медиками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: