Керівники болгарських ЗМІ виявилися агентами КДБ

102 журналісти, імена яких відомі не лише в Болгарії, мають агентурне минуле, за даними спеціальної комісії по розсекреченню документів.

Болгарська Комісія по розсекреченню документів і обнародуванню імен громадян Болгарії, що співпрацювали з Комітетом державної безпеки і розвідслужбами Болгарської народної армії, опублікувала список журналістів болгарських ЗМІ, що у минулому співпрацювали з таємною поліцією.

У список, опублікований на сайті комісії 3 серпня, потрапили 102 журналісти, зокрема власник інформагентства Focus News Красимір Узунов, керівник телеканалу BBT Петар Манджуков, власник Darik Radio Радосвет Радев, а також ряд інших відомих журналістів і телеведучих.

У списку також виявився музичний редактор болгарського національного радіо Йордан Георгиев. Георгиев, щоправда, спростував факт своєї співпраці з КДБ і заявив про намір найближчим часом звернутися в комісію для роз'яснення ситуації.

Всього комісія перевірила 2366 чоловік з 273 ЗМІ - як державних, так і приватних (у цей список, проте, не ввійшли газети).

Перевірки співробітників ЗМІ будуть продовжені. Восени буде розпочата перевірка газетних журналістів.

Комітет державної безпеки Болгарії виконував схожі функції з КДБ СРСР: його співробітники займалися зовнішньою розвідкою, контррозвідкою, внутрішньою безпекою і ідеологічною роботою з різними верствами населення.

Відповідно до болгарських законів наявність агентурного минулого у тієї або іншої людини не загрожує їй ніякими наслідками.

Читайте також:

В Британії розсекретили легендарного радянського агента

Російські мафіозі співпрацювали з друзями й родичами Путіна

Екс-аташе Грузії в НАТО затримали за шпигунство

Лікарі Червоного Хреста допомагали ЦРУ катувати ув'язнених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: