Керрі звинуватив Кремль у підтримці бойовиків і погрожує ізоляцією через обстріл Маріуполя

Дата публікації
Керрі звинуватив Кремль у підтримці бойовиків і погрожує ізоляцією через обстріл Маріуполя

Керрі відреагував на обстріл Маріуполя / gbgalsgallery.com

Держсекретар нагадав про виконання Мінських домовленостей.

Державний секретар США Джон Керрі засуджує напад бойовиків, які підтримуються Росією, на Маріуполь.

Про це йдеться у відповідній заяві.

Керрі заявив, що він приєднується до своїх європейських колег у засудженні "сьогоднішнього жахливого нападу сепаратистів, які підтримуються Росією, при використанні системи "Град" та інших новітніх видів зброї на цивільні райони Маріуполя, мирного міста в 25 кілометрах від лінії припинення вогню.

Він нагадав, що терористи використали 40 потужних ракет. При цьому держсекретар посилається і на дані спостерігачів ОБСЄ, які підтвердили смерть принаймні 20 осіб, включаючи жінок, дітей і літніх людей.

Зокрема, як йдеться у заяві, бойовики порушують Мінські домовленості, публічно прославляючи і заявляючи про подальший наступ. "Новий наступ сепаратистів не лише на Маріуполь і Дебальцеве, але й уздовж лінії припинення вогню підтримувався і підбурювався безвідповідальним і небезпечним рішенням Росії постачати їм протягом останніх тижнів сотні нових одиниць зброї, включаючи ракетні системи, важку артилерію, танки, броньовані машини, у доповнення до оперативного командування і контрол", - переконаний Керрі.

Джон Керрі також закликав РФ негайно припинити свою підтримку сепаратистів, закрити міжнародний кордон з Україною, вивести всю зброю і припинити фінансову підтримку. "В іншому випадку, США та міжнародний тиск на Росію буде тільки збільшуватися", - заявив державний секретар США.

Раніше міністр МЗС України Павло Клімкін здивувався відсутністю реакції Кремля на обстріл бойовиками Маріуполя

Проти Кремлівської агресії в Україні протестують у Чехії

Проти Кремлівської агресії в Україні протестують у Чехії
Наступна публікація