Килим з картою Угорщини в штаб-квартирі ЄС викликав скандал

Килим площею 202 квадратних метра угорський уряд представив в штаб-квартирі ЄС, де керівники 27 країн Євросоюзу проводять свої саміти.

Величезний килим, який Угорщина розгорнула в Брюсселі з нагоди початку свого головування в ЄС, викликав критику серед її сусідів і звинувачення в ностальгії за імперським минулим.

Килим площею 202 квадратних метра угорський уряд представив в штаб-квартирі ЄС, де керівники 27 країн Євросоюзу проводять свої саміти.

Серед історичних символів Угорщини в композиції - карта угорських земель 1848 року, коли Будапешт контролював територію своїх сусідів, включаючи частину Словаччини, Румунії, Закарпаття й інші країни й області. Саме вона викликала критику.

Автор композиції - Лівія Папай, а її твір, на якому розміщені також портрети угорських королів, композиторів і вчених, схвалив угорський уряд.

Євродепутат від Австрії Ульріка Луначек сказала, що карта свідчить про наміри угорського прем'єра Орбана "подолати Тріанонський мирний договору" 1920 року, за яким Угорщина втратила дві третини земель, які контролювала.

Депутат від Румунії сказав, що "важливість", яку Будапешт надає Великій Угорщині, не можна назвати символом, що надихає президентство Угорщини в ЄС. "Такі жести можуть розпалити націоналістичну реакцію в ЄС в той час, коли Євросоюз більш за все потребує солідарності", - вважає румунський євродепутат Мірчі Паску.

Представник Угорщини відкинув звинувачення, сказавши, що килим зображує історичні символи країни.

Читайте також:

Угорщина дозволила українцям ставати депутатами угорського парламенту

ЗМІ Угорщини поховали свободу слова в країні

Угорщина та Словаччина пригрозили виходом з МЗС Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: