Кілька міністрів уряду Терези Мей відмовилися співпрацювати з Борисом Джонсоном

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У середу новий прем’єр змінить Терезу Мей на посаді керівника виконавчої влади Великої Британії.

Британія обрала наступника Терези Мей – панівну в парламенті консервативну партію країни, а отже й уряд, очолить добре відомий політик. Це колишній глава МЗС і ексмер Лондона Борис Джонсон, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Його називали фаворитом, і прогнози підтвердилися – після голосування, участь у якому взяли 160 тисяч людей, Джонсон упевнено обігнав свого суперника, нинішнього главу МЗС, і став лідером партії. Яскравий політик, Джонсон добре запам'ятався британцям іще на посту мера Лондона – він популяризував велотранспорт і сам не цурався ним користуватися, чудово провів Олімпійські Ігри. Потім потрапив до парламенту і палко агітував за вихід із Євросоюзу, а майже рік тому пішов із посади глави МЗС, бо був незгодним із варіантом "м'якого Брекзиту", який Британії пропонувала Тереза Мей.

ВідеоЖорсткий Brexit і серйозні зміни для британського уряду – Борис Джонсон стане прем’єр-міністром

Британія обрала наступника Терези Мей. Консервативну партію країни, а відтак і уряд, очолить добре відомий політик, колишній глава МЗС і мер Лондона, Борис Джонсон. Офіційно його призначать прем'єр-міністром вже 24 липня. Чим запам'ятався політик і чому після його приходу на британській уряд очікують кадрові зміни - ТСН розповість.  

Жорсткий Brexit і серйозні зміни для британського уряду – Борис Джонсон стане прем’єр-міністром

За цей час політик устиг потрапити на шпальти ЗМІ через гучне розлучення з дружиною (та нібито вигнала Джонсона за зраду), засвітитись у суді (де до нього позвалися за неточні цифри під час агітування за вихід із ЄС), потрапити в таблоїди через гучну сварку з нинішньою подругою, сусіди якої навіть викликали поліцію. І нині, коли Мей не змогла вмовити британський парламент погодити умови Брекзиту і через це вирішила піти – тріумфально повернутися. І вже самому розлучатися з ЄС.

"Що сильніше його кабінет виступатиме за Брекзит, то більше всі ті люди, які зараз в уряді, відступатимуть на лаву запасних. Вони будуть дуже гучною опозицією будь-якій спробі отримати Брекзит без угоди", - наголосив аналітик Алан Вагер. Те, що на британський уряд чекають серйозні зміни, вже підтвердилося: про небажання працювати з Джонсоном і намір зректися посади заявили міністри фінансів, юстиції і міжнародного розвитку. Тоді як сам політик у першій же промові заявив – планує вивести свою країну з ЄС, навіть якщо не зможе погодити з Брюсселем умови розлучення. "Ми збираємося здійснити Брекзит 31 жовтня. Ми використаємо всі можливості, які він надасть, і ми знову повіримо в себе і в те, чого ми можемо досягти", - наголосив він.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський через твітер привітав Джонсона з обранням на нову посаду. Так само привітання через сервіс мікроблогів британцеві надіслав і президент США Дональд Трамп.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції