Кілька відсотків на ваги Макрона. Кандидату у президенти Франції запропонували вигідний альянс

Дата публікації
Кілька відсотків на ваги Макрона. Кандидату у президенти Франції запропонували вигідний альянс

Reuters

Франсуа Байру вирішив самостійно не балотуватись на посаду голови держави.

Сьогодні, 22 лютого, лідер центристського "Демократичного руху" Франції Франсуа Байру запропонував об'єднатись незалежному кандидату Еммануелю Макрону, який входить у трійку лідерів перегонів.

Сам Байру вирішив не балотуватись у президенти, хоча сьогодні від нього чекали заяви саме про висування у кандидати, повідомляє Reuters. На думку місцевої преси, Байру міг похитнути позиції Макрона, якби балотувався.

"Цей альянс може принести якусь користь країні", - сказав Байру журналістам, які непокоїлись, що збільшення кількості кандидатів вносить додаткові та зайві ризики у президентські перегони.

65-річний Байру – проєвропейський кандидат, який вже тричі балотувався у президенти. У 2012 році він набрав 9% у першому турі, нині ж за даними деяких опитувань має прихильність 5-6% виборців. Втім, чи погодиться Макрон на альянс – поки не повідомляється.

Станом на 20 лютого, згідно опитувань, проросійська кандидатка у президенти Франції Марін Ле Пен перемагає у першому турі виборів з 27%, в той час як її найближчі конкуренти Франсуа Фійон та Еммануель Макрон можуть набрати приблизно по 20%. Проте у другому турі Ле Пен, як свідчать опитування, виграє у Фійона, але програє Макрону. Вибори у Франції відбудуться 23 квітня.

ТСН.ua

Наступна публікація