Кількість громадян Білорусі , які підтримують об'єднання з Росією, зменшилася

У Білорусі провели опитування, внаслідок якого встановили, що лише 29% білорусів готові проголосувати на гіпотетичному референдумі за вступ країни до складу Росії.

За вступ Білорусі до складу Росії на гіпотетичному референдумі готові проголосувати 29% білорусів.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Незалежним інститутом соціально-економічних і політичних досліджень Білорусі.

Проти об'єднання Білорусі з Росією висловилися 48,6% білорусів. Ще на початку 2000-х років за об'єднання готові були голосувати більш ніж половина громадян, зазначає Reuters. При цьому кількість прихильників вступу Білорусі до Євросоюзу становить 36,4%.

Соціологи зазначають, що опитування було проведено до гострого газового конфлікту (наприкінці червня), в ході якого вперше з 2004 року Росія різко знизила постачання газу в Білорусь. "Але чинників, діючих у бік зниження проросійських симпатій, вистачало в надлишку і без цього", йдеться в коментарі соціологічного центру.

Нагадаємо, в кінці червня президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю американській телекомпанії CNN заявив, що нещодавній газовий конфлікт між Москвою і Мінськом може призвести до істотного погіршення відносин між двома країнами.

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв "не повзати на колінах" перед Росією

Лукашенко поскаржився військовим на російські диктат і шантаж

У Білорусі відключили перший сайт за "цензурним" указом Лукашенка

Опозиція Білорусі попросила прокуратуру перевірити факти злочинів з фільму про Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: