Кількість хворих на смертоносний коронавірус з Китаю може зрости до 500 тисяч – Bloomberg

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вірус може заразити на піку кожного 20 мешканця міста Ухань.

Вчені заявляють, що на піку епідемії кількість випадків зараження смертельним коронавірусом 2019-nCoV в мегаполісі Ухань може досягти 500 тисяч.

Про це пише Bloomberg.

Математичне моделювання вчених Лондонської школи гігієни і тропічної медицини визначило, що на піку епідемії вірусом може заразитися кожен 20 житель закритого на карантин китайського міста Ухань - це 500 000 осіб.

Своєю чергою, Мануель Баттегай з Університету Базеля передбачає, що число інфікованих може бути недооцінена. За його словами, тисячі випадків захворювання могли пройти в безсимптомній чи легкій формі, яку можна не розпізнати, особливо в сезон грипу.

ВООЗ повідомила в п'ятницю, що в перших 17 000 або близько 82% є легкими, 15% - важкими і 3% - критичними. З 138 перших пацієнтів в Ухані протягом перших чотирьох тижнів січня, 26% були розміщені у відділенні інтенсивної терапії та 4,3% померли.

"Наступні два тижні дійсно важливі, щоб зрозуміти, що відбувається. Чи буде вірус поширюватися в інших місцях, або ж заходи контролю допомогли нам уникнути того, що могло б стати глобальною пандемією", - зазначає Бенджамін Каулінг, глава відділу епідеміології та біостатистики в Університеті Гонконгу.

Фотогалерея Лікарні за десять днів. Як в Ухані, який став епіцентром коронавирусу, будують госпіталі для заражених (9 фото)

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 138 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції