Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кількість інфікованих вірусом комп'ютерів різко зростає: Україна опинилася серед лідерів - Avast

Викуп комп'ютера із блокування вірусом коштує 300 доларів у біткоїнах.

Компанія, яка розробляє комп'ютерні антивіруси Avast, повідомляє про активне зростання кількості у всьому світі комп'ютерів, яких вразила кібератака 12 травня.

Про це йдеться у блозі працівника Avast Якуба Кроустека.

Повідомляється про 57 тисяч виявлень вірусу. Мішенями стали переважно комп'ютери в Україні, Росії та на Тайвані.

Активність вірусу помітили о 8 годині ранку, яка швидке переросла у масове поширення. Хакери змінюють назви постраждалих розширень файлів на ".WNCRY", так що, наприклад, заражений файл буде виглядати приблизно так: original_name_of_file.jpg.WNCRY.

 

Вірус блокує комп'ютери, а за відновлення роботи і дешифрування файлів хакери просять 300 доларів у біткоїнах. У хакерському повідомленні є таймер зворотного відліку часу і інформація про те, як заплатити викуп.

Нагадаємо, що 12 травня стало відомо про масштабну кібератаку. У п'ятницю лікарні і телекомунікаційні компанії по всьому світу стали жертвами хакерів-вимагачів.

Хакерська програма блокує ПК і вимагає викуп у біткоїнах в обмін на дешифрування файлів.

В установ є тільки три дні, щоб відправити компенсацію хакерам. Після цього комп'ютери "поставлять на лічильник": ціна за повернення файлів зросте вдвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять своєї файли назавжди.

Пізніше стало відомо, що вірус дістався і до РФ.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції