Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кількість постраждалих у сутичках та стрілянині на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном зросла до 27

Ситуація стабілізувалася, але є перебумови до її загострення.

Конфлікт на кордоні між Киргизстаном та Таджикистаном не припиняється вже другу добу. Внаслідок сутичок і стрілянини постраждали 27 осіб.

Про це повідомляє Kloop.

Серед постраждалих – 17 громадян Киргизстану, у тому числі один прикордонник, який отримав поранення після двох пострілів з таджицького боку. 

Влада Таджикистану повідомила про одного загиблого та 10 постраждалих.

Киргизстанська влада евакуювала понад 300 осіб із прикордонного села Аксай, мешканці якого вступили у конфлікт з таджицьким ексклавом Ворух. Більшість евакуйованих – жінки та діти, їх розмістили у наметовому таборі та будівлях шкіл у місті Баткен.

На місці конфлікту перебувають керівники прикордонної служби та міністерства внутрішніх справ Киргизстану, а також віцепрем'єр країни. Міліція проводить роз'яснювальну роботу серед населення.

Наразі перестрілка між мешканцями двох ворогуючих сіл припинилася, ситуація на кордоні стабілізувалася, але є передумови до її загострення, зазначили у прикордонній службі Киргизстану.

Нагадаємо, 22 липня на кордоні між Таджикистаном і Киргизстаном спалахнули сутички, в яких брали участь жителі таджикистанського села Ворух і киргизстанського села Аксай. Насильство спалахнуло після після того, як жителі Воруху вивісили свої національні прапори на непозначеній території. В хід пішло каміння, також почалася стрілянина. 

Ворух – таджикистанський ексклав, який розташовується на території Киргизстану. Навпроти нього через річку лежить село Аксай. Конфлікти на кордоні між двома країнами виникають час від часу через невизначеність лінії межі. Наразі делімітовані і демарковані лише 504 із 976 кілометрів кордону між Таджикистаном і Киргизстаном. На території Киргизстану розташовані два таджикистанських і чотири узбекистанських ексклави. 

Відео Танці, стрільба та верблюди: у Киргизстані тривають етнічні ігри

Цьогоріч у масштабному ігрищі в курортному місті Чолпон-Ата беруть участь команди із 66 країн. Церемонія відкриття традиційно розпочалася з масових танців та феєрверків. Серед почесних гостей - президенти Туреччини, Казахстану та прем'єр-міністр Угорщини. Учасники в етнічних костюмах змагаються в 16 різних конкурсах. 

Танці, стрільба та верблюди: у Киргизстані тривають етнічні ігри

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції