Сотні альпіністів чекають на сходження у "зоні смерті".
Кількість альпіністів, які загинули після підкорення Евересту, у цьому сезоні зросла до 11. Останнім помер 62-річний американець Крістофер Джон Куліш, підкоривши найвищу вершину світу з непальського боку.
Про це пише CNN.
Куліш мав гарне самопочуття і після підкорення Евересту благополучно досягнув табору, розташованого на висоті 7900 метрів, але увечері 27 травня раптово помер, повідомили у Департаменті туризму Непалу.
Також у понеділок в Австрії підтвердили смерть 64-річного Ернста Ландграфа, який також помер кілька днів тому після здійснення своєї мрії про підкорення Евересту.
Ще одним загиблим став британський альпініст Робін Хейнес Фішер. Перед сходженням на Джомолунгму він написав допис в Instagram, в якому попереджав про фатальну небезпеку затримок, викликаних великою чергою охочих підкорити найвищу вершину світу. Він вирішив здійснити сходження 25 травня замість 21-го, сподіваючись, що людей буде менше. Але у підсумку помер від висотної хвороби.
З 20 травня натовпи альпіністів застрягли в черзі на Еверест вище найвищого табору, розташованого на висоті 8000 метрів. Більшість людей може провести лише кілька хвилин на такій висоті без додаткових запасів кисню, і територія, де застрягають альпіністи, відома багатьом як "зона смерті".
Нагадаємо, у заторі на Еверест загинуло двоє альпіністів, але влада Непалу запевняє – смерті не пов'язані із чергою. Загалом від початку травня на Евересті загинуло щонайменше шестеро людей. Саме цього місяця там розпочинається весняний сезон.
Під час спроб піднятися на гору Еверест, висота якої становить 8848,43 метра, починаючи від 1922 року, загинуло близько 300 альпіністів. Тіла більшої половини з них тривалий час були поховані під товстим шаром зі снігу та льоду. Проте останнім часом на північних схилах гори стали з’являтися усе більше решток померлих. Чому тіла з’являються з-під завалів саме зараз читайте у матеріалі ТСН.ua.