Кількість заражених коронавірусом у світі перевалила за 300 тисяч осіб

Кількість заражених коронавірусом у світі перевалила за 300 тисяч осіб

Фото: УНІАН

Померло від COVID-19 понад 12 тисяч.

Загальна кількість інфікованих новим коронавірусом у світі перевалила за 300 тисяч осіб.

Про це йдеться у даних від Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса, який відстежує виявлені випадки зараження коронавірусом по всьому світі.

Першу сходинку за кількістю хворих продовжує посідати Китай. Там офіційно виявлено понад 81 тисячу заражених, однак ця кількість майже не зростає останніми тижнями. Водночас активно росте кількість інфікованих в Італії – вона вже сягнула майже 55 тисяч.

Також у п’ятірку країн із найбільшою кількість заражених входять Іспанія (25 тисяч), США (24 тисячі) та Німеччина (22 тисячі).

Станом на 22 березня у світі зафіксовано понад 12 тисяч смертей від коронавірусної хвороби. Найбільше їх в Італії, яка щодня встановлює антирекорди зі смертності. Наразі там майже 5 тисяч померлих. Для прикладу, у Китаї зафіксовано лише 3 тисячі померлих.

Водночас, майже 100 тисяч людей по всьому світу вже вилікувались від COVID-19. Майже 60 тисяч з них – у Китаї. Також про понад 7 тисяч вилікуваних повідомили в Ірані, та про 6 тисяч –в Італії.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приборкання коронавірусу: як Китай подолав недугу і яких помилок припустилася влада

Приборкання коронавірусу: як Китай подолав недугу і яких помилок припустилася влада

Повʼязані теми:

Наступна публікація