Кількість жертв міжрелігійних зіткнень у Нігерії зростала

Тільки в головній мечеті Джоса, за словами її імама, зібрано 192 тіла убитих в ході зіткнень.

У місті Джос у центральній частині Нігерії жертвами кривавих міжрелігійних зіткнень між представниками мусульманської і християнської громад, що спалахнули минулої неділі, стали вже 288 осіб, сотні постраждали і отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Тільки в головній мечеті Джоса, за словами її імама, зібрано 192 тіла убитих в ході зіткнень. Водночас, за даними місцевих спостерігачів, ця цифра неостаточна і ще може зрости, в тому числі, зважаючи на ту обставину, що насильство перекинулося і на низку передмість.

Загострення ситуації викликало рішучі кроки влади. У вівторок віце-президент Нігерії Гудлак Джонатан віддав розпорядження скерувати в Джос урядові війська. За словами радника з питань національної безпеки глави держави Саркі Муктара, "армійські частини спільно з місцевими поліцейськими силами займуться нормалізацією ситуації".

Крім того, в Джосі з метою припинення агресивних дій, наведення порядку в місті та стабілізації ситуації було введено цілодобову комендантську годину.

Раніше повідомлялося, що жертвами запеклих зіткнень між християнами і мусульманами, що почалися кілька днів тому в нігерійському місті Джос, стали майже 150 людей.

Нігерія - найбільш густонаселена країна Африки, кількість жителів якої оцінюється приблизно в 140 мільйонів осіб. На півночі її живуть в основному мусульмани, тоді як нігерійці на півдні дотримуються християнства і традиційних африканських вірувань.

Міжрелігійні зіткнення вже відбувалися в цих районах Нігерії. У 2001 році вони забрали життя близько тисячі осіб, у 2004 році загинули близько семисот осіб.

Читайте також:

У зіткненнях мусульман і християн в Нігерії загинули 200 людей

Масові зіткнення християн та мусульман в Нігерії: 40 людей загинули

У Нігерії в зіткненнях між сектантами і поліцією загинули 20 осіб

В Єгипті розстріляли християн-коптів, які йшли з різдвяної меси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: