Карта поширення коронавірусу: де наразі у світі найбільший спалах, а де вірус пішов на спад

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Карта поширення коронавірусу: де наразі у світі найбільший спалах, а де вірус пішов на спад

Фото: Associated Press

Побороти хворобу змогли понад 50,6 тисячі людей.

Станом на 4 березня коронавірус атакував вже щонайменше 80 країн світу на усіх континентах, крім Антарктиди.

Щонайменше 3 200 людей у всьому світі померли від коронавірусу, а 92 862 були заражені.

Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua

У Китаї, звідки все і почалося, наразі хвороба пішла на спад. Тим часом, у Європі та Південній Кореї навпаки – наразі спостерігається пік коронавірусу.

Найбільше від спалаху коронавірусної інфекції у світі за межами Китаю, постраждала саме Південна Корея, де кількість інфікованих досягла вже 5 328 осіб, 32 людини померло.

Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де станом на 4 березня до 72 зросла кількість жертв від COVID-19 та ще 2 263 людини інфікувалися.

3 березня коронавірус дістався і України. Інфікованим виявився чоловік, який разом з дружиною подорожував в Італії. Наразі він та його дружина госпіталізовані у Чернівецькій області. Дружину на наявність коронавірусної інфекції перевіряють.

У МОЗ запевняють, що хвороба у чоловіка протікає легко, а у жінки поки що взагалі немає жодних симптомів.

Уряд України запустив сайт про коронавірус, просить людей не панікувати і заявляє про повну готовність країни.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація