Кім Чен Ір погодився продовжити шестисторонні переговори з ядерної програми КНДР

Лідер Північної Кореї нарешті погодився продовжити переговори про перемир'я і денуклеаризації Корейського півострова.

Лідер КНДР Кім Чен Ір виступив за продовження денуклеаризації Корейського півострова і шестисторонніх переговорів за умови "щирості" їх учасників.

Про це північнокорейський лідер заявив у ході переговорів з головою Відділу міжнародних зв'язків ЦК Компартії Китаю Ван Цзяжуем, який перебуває в Пхеньяні з офіційним візитом.

За словами Кім Чен Іра, "для відновлення шестистороннього процесу переговорів дуже важливі зосередженість і щирі старання відповідних сторін (учасників переговорів)". Він також висловив готовність "разом з КНР робити кроки для подальшого зміцнення взаємодії та координації".

Представник Китаю вручив главі КНДР запрошення від голови КНР Ху Цзіньтао відвідати Китай.

У 2005 році північнокорейська держава оголосила себе "ядерною державою", а в 2006 році і навесні 2009 року провела ядерні випробування, що призвело до санкцій РБ ООН. Скасування цих санкцій КНДР висуває як умову для обговорення її ядерної програми.

Крім того, Пхеньян наполягає на укладенні з Вашингтоном договору про мир замість нинішньої угоди про перемир'я, яку було підписано після закінчення Корейської війни 1950-1953 років.

У шестисторонніх переговорах, які з частими перервами ведуться з 2003 року, беруть участь дипломати КНДР, Республіки Корея, Росії, США, Китаю і Японії, але відчутних результатів досягти не вдалося.

Читайте також:

Обама виключив КНДР зі списку країн-спонсорів тероризму

КНДР назвала умови свого повернення до переговорів з ядерної програми

КНДР побудувала завод зі збагачення урану за допомогою Пакистану

КНДР готова оголосити Південній Кореї "священну війну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: