Кім Чен Ір заховав "на чорний день" 4 млрд доларів у банках Європи

Лідер КНДР зберігає на банківському рахунку в Люксембурзі чотири мільярди доларів. За даними ЗМІ, він отримав ці гроші за торгівлю ядерною зброєю і наркотиками.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір тримає на секретних рахунках в європейських банках близько 4 млрд доларів "на чорний день" - ці гроші він розраховує витратити, якщо йому доведеться втікати з КНДР, або якщо в країні розпочнеться фінансова криза.

За даними південнокорейської розвідки, більша частина коштів Кім Чен Іра знаходилася у швейцарських банках, але потім влада країни посилила боротьбу з відмиванням грошей. Тож усі кошти зі швейцарських рахунків корейського лідера були переведені у готівку та перевезені в банки Люксембурга - щоб не залишати слідів банківських трансакцій.

У Південній Кореї впевнені, що гроші Кім Чен Іра були зароблені на торгівлі ядерними і ракетними технологіями, наркотиками, а також за рахунок використання примусової праці у КНДР, страхового шахрайства і підробки іноземних валют.

"Я вважаю, це найбільша операція з відмивання грошей за всю історію організованої злочинності", - заявив директор азіатської організації Human Rights Кен Като. Він підкреслив, що цій проблемі приділяється менше уваги, ніж належить.

За словами правозахисника, поки банкіри заробляють великі гроші, керуючи статками Кім Чен Іра, у Північній Кореї голодують майже 9 мільйонів людей.

Коментуючи новину про рахунки Кім Чен Іра, представник уряду Люксембурга повідомив, що всі банківські трансакції, пов'язані з КНДР, обов'язково будуть ретельно досліджені.

"Проблема в тому, що на них (банківських операціях) не написано "КНДР". Вони прагнуть ховатися і знищувати свої сліди, наскільки це можливо", - зауважив чиновник.

Нагадаємо, за неофіційними даними, восени 2008 року Кім Чен Ір переніс інсульт, після чого тривалий час лікувався. В результаті він не з'являвся на публіці, тому південнокорейські і західні ЗМІ вирішили, що лідер КНДР при смерті і збирається призначити собі наступника. Зараз йому 68 років. Нещодавно північнокорейський лідер знов став з'являтися на людях і відвідувати офіційні заходи.

Читайте також:

Мешканця КНДР стратили за розмову по мобільному телефону

Кім Чен Ір привітав дітей зі своїм днем народження

Розсекречено таємний бункер Кім Чен Іра з підземним аеродромом

У КНДР почалася піар-кампанія сина Кім Чен Іра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: