Кінець епохи: які наслідки для світової політики матиме завершення політичної кар’єри Меркель

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона вирішила піти у складний для світу період.

Ангела Меркель  не буде більше претендувати на посаду керівника Німеччини. Найвпливовіша жінка планети сказала, що не шукає жодної політичної пропозиції. А отже - зовсім іде з політики.

Та річ у тім, що Меркель - це вже давно не тільки німецька справа, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. Це сам фундамент Євросоюзу в нинішньому його вигляді. Біда в тім, що ніхто не може спрогнозувати наслідки її рішення. Зокрема, й Україна. Де весь Мінський процес  зав'язаний на неї і молодого Макрона.

Серпень 2014, на Донбасі запеклі бої за Іловайськ, найвищий градус російського вторгнення і саме в ці дні, щоби підтримати Україну  до Києва прибуває федеральний канцлер Ангела Меркель. Це був чи не найрішучіший союзницький жест, після якого, згодом, з’явилися Мінські домовленості, перші.

Відтоді Меркель завжди була опорою для України. Зокрема, в так званому "нормандському форматі", де Київ, Берлін і Париж говорили в унісон, а Москва принаймні слухала. Меркель була і є мотором цього формату в очах не лише українців, а й усього світу. Годі й казати, що тепер її чекали в Києві теж не з порожніми руками і певним тремором від невизначеного майбутнього.

ВідеоКінець епохи: які наслідки матиме рішення Меркель піти з політики

Хтось сприйняв це, як грім серед ясного неба. Хтось давно це прогнозував. Але понеділкова заява в Берліні справді стала для всіх приголомшливою топ-новиною. Ангела Меркель не буде більше претендувати на посаду керівника Німеччини. Найвпливовіша жінка планети сказала, що не шукає жодної політичної пропозиції, а отже зовсім іде з політики.

Кінець епохи: які наслідки матиме рішення Меркель піти з політики

Німкеня звикла не витрачати час на пусте, тому церемонії зайняли лише кілька хвилин. Щоправда, на відміну від візитів в Росію, вона частіше всміхалася, не була насторожена і, взагалі, справляла враження, що перебуває на добре знайомій території.

"Ми працюємо спільно і потужно, щоби запровадити на Донбасі місію ООН для досягнення миру. Ми вкрай критично сприймаємо плани провести там місцеві вибори, бо вони не відповідають Мінським домовленостям. Крім Мінського процесу ми не маємо більше нічого, тому дуже важливо, що Україна виконує свої зобов’язання. Німеччина є і буде на боці України", - підкреслила Меркель.

Втім, як би не симпатизували їй українці, її партія та вона особисто вже не влаштовують самих німців і "проти" вони голосують дедалі частіше. Фрау - це тотальний антипод Путіна, тому чіплятися за крісло вона ні за що не буде . Всередині Німеччини бурхливо обговорюють її майбутнє та можливих наступників, гарячі голови навіть говорять про розвал коаліції Меркель ледь не за два тижні. У Києві вона навідріз відмовилася говорити про власні та німецькі політичні перспективи.

Так чи інакше, заява Меркель запустила в Євросоюзі бродіння в умах, політичний континент захитався і ця турбулентність – гарантовано на пару років. Чим не забудуть скористатися кремлівські вороги як ЄС, так і України, не забуваймо.

Річ у тім, що Меркель йде в недобрий для світу час. МВФ обіцяє нову планетарну економічну кризу. Президент Трамп поставив під сумнів усі фундаментальні для світу речі і головне лідерство США. Євросоюз трясе від Brexit. Росія перейшла всі червоні лінії міжнародного права і веде в Європі справжню війну. Палає Сирія, під сумнівом договір про нерозповсюдження ракет середньої дальності і ядерна угода з Іраном. ООН демонструє недієздатність. Велика сімка в Канаді розсварилася, а двадцятка тріщить через сварки Америки і Китаю. Тож Меркель може стати останньою краплею для появи ідеального політичного шторму з катастрофічними планетарними наслідками. Україні є чого переживати.

Київ розраховує, що до кінця каденції Меркель встигне виховати політичних спадкоємців, котрі продовжать її курс, бо інакше Україна ризикує втратити і майбутній мир, і економічне відновлення зруйнованих територій.

Сергій Швець

Залиште свій коментар

Вибір редакції