Кінець військового перевороту: в Зімбабве розпочались загальні вибори

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кінець військового перевороту: в Зімбабве розпочались загальні вибори

Reuters

Вперше за всю історію країни в бюлетенях не буде прізвища екс-президента Мугабе.

У Зімбабве сьогодні, 30 липня, відбудуться перші після військового перевороту 2017 року загальні вибори.

Жителі країни одразу обиратимуть президента та членів парламенту, передає Reuters.

Вперше за всю історію країни в бюлетенях не буде прізвища 94-річного колишнього президента Зімбабве Роберта Мугабе, якого відсторонили від посади внаслідок військового перевороту в 2017 році. Обов’язки лідера країни до цього часу виконував Еммерсон Мнангагва – віце-президент країни, звільнення якого і стало останньою краплею для військових для силового захоплення влади.

Основними кандидатами на перемогу є якраз 75-річний Мнангагва, який більше ніж за півроку створював для Зімбабве позитивний міжнародний імідж та залучав міжнародні інвестиції, та 40-річний адвокат та пастор Нельсон Чаміса, який представляє "Рух за демократичні зміни". Соціологічні дослідження показують, що за кожного з них наразі готові проголосувати близько 40% громадян, що робить можливим проведення в Зімбабве другого туру.

Напередодні виборів, 29 липня, екс-президент Зімбабве Роберт Мугабе виступив саме із підтримкою саме демократичної опозиції. Міжнародні спостерігачі зазначають, що попри певні порушення, загалом вибори відбуваються досить демократичним шляхом, на відміну від тих, які раніше проводив диктатор Мугабе.

Також зімбабвійці сьогодні обиратимуть і 270 членів парламенту країни.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року в Зімбабве військові захопили державну телерадіокомпанію і стягнули танки та БТР до столиці країни Хараре. Криза у країні почалася після того, як 93-річний президент Зімбабве Роберт Мугабе звільнив віце-президента Еммерсона Мнангагву - ветерана боротьби за незалежність країни, якого вважали наступником Мугабе. Таким чином він почав чистки, щоб звільнити шлях до влади для його 52-річної дружини Грейс Мугабе.

У середу, 15 листопада, керівна партія "Африканський національний союз Зімбабве - Патріотичний фронт" оголосила про те, що в країні державного перевороту не було: відбулося затримання президента Роберта Мугабе та його дружини. Країну очолив звільнений Мугабе віце-президент Еммерсон Мнангагва.

Новим президентом Зімбабве став 75-річний Еммерсон Мнангагва

Новим президентом Зімбабве став 75-річний Еммерсон Мнангагва

 

Наступна публікація