Кінець монархії в Непалі?

Кабінет міністрів Непалу призначив вибори Конституційних зборів, що вирішать долю останньої гімалайської монархії.


Таку інформацію передає агенція Associated Press із посиланням на міністра інформації країни Кришну Багадур Магара (Krishna Bahadur Mahara). 

Конституційні збори покликані визначити державний лад найбільш високогірної гімалайської держави, формою якої ще рік тому була абсолютна монархія. 

Деякі партії вважають, що статус гімалайського короля має бути зведено до представницької ролі британської королеви, деякі виступають за республіку, де немає місця монархам. 

Лідери маоїстів оголосили 1996 року "народну війну" монархії, в ході якої загинуло майже 13 тисяч осіб, більше 100 тисяч стали біженцями або внутрішньо переміщеними особами. 

Рік тому на хвилі масових народних процесів король Ґянендра був змушений відмовитися від зосереджених у його руках повноважень, скликати розпущений парламент і передати виконавчу владу до рук демократичного коаліційного уряду. 

2007 року Рада Безпеки ООН заснувала політичну місію ООН у Непалі для надання допомоги в підготовці виборів і процесі роззброєння повстанців. 

Нинішній король Ґянендра Бір Бікрам Шах Дев став монархом після трагічної загибелі сім'ї свого старшого брата Бірендри, якого, за офіційною версією, разом із дружиною та своїми дітьми було вбито наслідним принцом Дипендрою, що випустив останню кулю в себе. Проте в самому Непалі вважають, що незалежного розслідування цієї трагедії ще не було.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: