Кіпр поскаржиться на Туреччину

Кіпр спрямував до ООН і ЄС скарги на Туреччину у відповідь на протидію Анкари планам із пошуку нафтогазових родовищ.

Нафта
На думку представників Кіпру, Туреччина чинить активний спротив розробці нафтогазових родовищ цією країною.
Кіпр спрямував до ООН і Євросоюзу скарги на Туреччину у відповідь на протидію, що її нібито чинить Анкара планам кіпріотів з пошуку нафтогазових родовищ на південному узбережжі Кіпру, повідомляє агенція "РИА Новости” з посиланням на інтернет-ресурс EUbusiness.

"Міністр закордонних справ Кіпру Ерато Козаку-Маркулліс заявив, що за поведінкою Анкари спостерігають у Брюсселі, і її ставлення до планів країни щодо пошуку нафти не залишиться непоміченим", - зауважує електронне видання.

За словами голови кіпрського МЗС, позиція офіційної Анкари ставить під сумнів можливість відкриття в межах переговорів про інтеграцію Туреччини до ЄС розділу з регулювання відносин у галузі енергетики.

Туреччина, зі свого боку, попередила Кіпр, що має намір захищати "свої легальні права й інтереси", якщо кіпрська влада візьметься здійснювати плани з пошуку нафтогазових родовищ, повідомив EUbusiness.

Кіпр і Туреччина (Фото: www.geographicguide.net)
Кіпр і Туреччина конкурують за нафтогазові родовища в басейні Середземного моря. (Фото: www.geographicguide.net)
За інформацією інтернет-ресурсу, щонайменше п'ять нафтових компаній, включно з російськими й китайськими, виявили цікавість до оголошеного урядом Кіпру тендеру на пошукові та бурильні роботи в районі південного узбережжя острова на площі 70 тисяч квадратних кілометрів (28 тисяч квадратних миль).

Поклади нафти там оцінюють у 8-10 мільярдів баррелів.

Кіпр уже підписав угоди про співпрацю в нафтогазовій сфері з Єгиптом і Ліваном, що викликало невдоволеність Туреччини, яка, зі свого боку, оголосила про плани нафтогазової розвідки в східному Середземномор'ї.

Туреччина відмовляється розповсюдити договір про митний союз з ЄС на всіх членів організації, включно з Кіпром, а також відкрити для нього турецькі морські й повітряні порти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: