Киргизія готується до нового перевороту 22 червня

Тимчасовий уряд Киргизії очікує спроби нового перевороту в республіці. Окрім "клана Бакієвих" можуть з'явитися інші гравці, які "побачили слабке місце в Центральній Азії".

Тимчасовий віце-прем'єр Киргизії Омурбек Тєкєбаєв повідомив, що, за його даними, "деструктивні сили" призначили на 22 червня черговий державний переворот.

За словами Тєкєбаєва, противники нової влади вже почали перекидати сили з півдня Киргизії.

"Ми знаємо, хто вони, але не можемо їх ув'язнити, тому що вони поки що кажуть про мирні протести, хоча їхні задуми нам відомі", - сказав чиновник.

При цьому він попередив, що будь-який великий конфлікт в Киргизії може перерости в центральноазіатську війну. Тому, зазначив Тєкєбаєв, дуже важливо провести референдум і легалізувати владу в Киргизії.

"Наші опоненти під маскою демократів заявляють про неможливість проведення плебісциту, тому що мільйони людей не мають можливості голосувати, але вони повинні зрозуміти свою відповідальність у вирішенні ситуації, що склалася, і активно брати участь у референдумі", - підкреслив він.

"Якщо до цього моменту в конфлікті ми бачили тільки одну зацікавлену сторону - клан Бакієвих, то зараз можуть з'явитися інші гравці. Вони побачили слабке місце в Центральній Азії", - зауважив Тєкєбаєв.

Нагадаємо, на початку квітня внаслідок перевороту у Киргизії було скинуто президента Курманбека Бакієва і до влади прийшов тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою.

Утім, безлади в країні не припинилися. Особливо гострим протистояння стало на півдні республіки. У червні там почалися міжетнічні зіткнення між киргизами та узбеками (за деякими даними, спровоковані найманцями), жертвами яких за офіційними даними стали більше 210 людей, за неофіційними – майже 2 тисячі.

Попри загибель людей, влада вирішила не відкладати референдум (на якому планується ухвалити нову конституцію, а також підтвердити повноваження тимчасового президента Рози Отунбаєвої), призначений на 27 червня.

Читайте також:

Киргизькі силовики влаштували зачистку в населеному узбеками селі

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Записано розмову сина Бакієва з дядьком: "треба 500 відморозків для нової революції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: