Киргизія міняє військові бази США на російський кредит

Президент Киргизії Курманбек Бакієв збирається підписати указ про розірвання угоди з США щодо дислокації американської військової бази "Гансі".

Президент Киргизії Курманбек Бакієв напередодні планованого в січні візиту до Москви збирається підписати указ про розірвання угоди з США щодо дислокації американської військової бази "Гансі" на території бишкекського аеропорту "Манас", пише в понеділок газета "Время новостей".

Інформація про плани Бішкека розірвати договір з США з'являлася і на початку грудня, але тоді киргизька влада її спростувала.

За інформацією газети, що посилається на обізнані джерела в Бішкеку, Бакієв збирається до Москви в кінці цього тижня.

Згідно з отриманими виданням відомостями, в указі Бакієва буде вказаний термін, імовірно, в шість місяців, протягом якого функціонування бази "Гансі" має бути припинене і всі відповідні інфраструктури виведені з Киргизії.

Вочевидь, що це рішення Бішкека, якщо воно буде прийнято, стане сприятливим фоном для досягнення головної мети візиту президента Бакієва до Москви: підписання угоди про надання Киргизії фінансової допомоги з боку Росії в два мільярди доларів.

Готовність надати таку допомогу була підтверджена в кінці 2008 року Володимиром Путіним на зустрічі в Москві з киргизьким колегою Ігорем Чудіновим. Йдеться про надання кредиту в 300 млн доларів і інвестиціях в 1,7 млрд

Таким чином, пише видання, Вашингтон за лічені дні до інавгурації Барака Обами може зіткнутися з неприємним сюрпризом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: