Киргизія не поміняла бази США на російський кредит

США спростували повідомлення про закриття їх військової бази в Киргизії.

Верховний командувач американськими військами на Близькому Сході і в Центральній Азії генерал Девід Петреус спростував повідомлення преси про те, що Киргизія збирається закрити американську авіабазу, розміщену на її території.

Як повідомляє ВПС, заява була зроблена Петреусом під час візиту до сусіднього Казахстану, де генерал провів переговори про співпрацю з президентом Нурсултаном Назарбаєвим. При цьому американський командувач відзначив, що США не мають наміру розміщувати базу на казахській території.

Нагадаємо, початок американської військової присутності в Киргизії належало в кінці 2001 року.

Згідно з недавнім повідомленням в пресі, президент Киргизії Курманбек Бакієв збирається оголосити про вивід авіабази напередодні свого візиту до Москви, який, ймовірно, відбудеться в 20-х числах січня. Деякі експерти висловили припущення, що в обмін на закриття американської бази Бішкек розраховує на списання частини боргу, який з врахуванням відсотків вже досяг близько 180 мільйонів доларів.

Крім того, указ про виведення американської бази міг стати хорошим фоном для головної мети Бакієва в Москві - підписання угод про надання Киргизії фінансової допомоги з боку Росії в два мільярди доларів.

Авіабаза ВПС США була розміщена на території міжнародного аеропорту столиці Киргизії в 2001 році по мандату ООН в рамках антитерористичної операції "Непохитна свобода" в Афганістані.

Читайте  також:
У Киргизії пропонують карати за недостовірний прогноз погоди
Президент Киргизії спростував чутки про хворобу
Киргизія пустить Україну в СОТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: