Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази

КоммерсантЪ: Росія готова платити Киргизії за виведення американської авіабази.

Росія готова надати Киргизії фінансову допомогу у розмірі декількох сотень мільйонів доларів в обмін на зобов'язання вивести з країни американську авіабазу "Манас". Очікується, що остаточно це питання буде вирішено в ході візиту президента Киргизії Курманбека Бакієва до Москви, який починається 3 лютого.

Дані про такі домовленості оприлюднило видання "КоммерсантЪ" із посиланням на свої джерела, близькі до російсько-киргизьких перемовин. Як відзначає газета, йдеться про виділенні Киргизії безвідплатного гранту на суму 150 млн. дол., а також пільгового кредиту в 300 млн. на 40 років.

Росія також погодилася повністю списати зовнішній борг Киргизії на суму 180 млн. дол., проте натомість Киргизія повинна передати Москві 48 відсотків ВАТ "Дастан", яке виробляє устаткування морських торпед для Росії, України та Індії.

Нагадаємо, раніше США спростували повідомлення, про закриття своєї бази в Киргизії.  Верховний командувач американськими військами на Близькому Сході і в Центральній Азії генерал Девід Петреус спростував повідомлення преси про це.

Авіабаза "Манас" була розміщена США в Киргизії в 2001 році для підтримки військової операції проти талібів в Афганістані. В даний час вона використовується для доставлення до Афганістану вантажів і паливозаправників. У декількох десятках кілометрів від неї розташована російська військова база, дислокована недалеко від міста Канта.

Читайте також:
Киргизія не поміняла бази США на російський кредит
Киргизія пустить Україну в СОТ
НАТО прийме Україну навіть з російськими військовими базами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: