Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Новостворена влада Киргизії відмічає, що російські військові можуть брати участь у встановленні миру і запобіганні конфліктів як миротворці.

Віце-прем'єр нового тимчасового уряду Киргизії, сформованого після державного перевороту, Омурбек Текебаєв заявив, що російські військові можуть бути використані в якості миротворців у разі загострення конфлікту в країні.

Як зазначив Текебаєв, відповідно до киргизьких законів іноземні війська не можуть брати участь у внутрішніх конфліктах, однак російські військові можуть брати участь у встановленні миру і запобіганні конфліктів як миротворці. Як заявив віце-прем'єр, відповідаючи на питання, чи можуть допомогти російські війська у разі ускладнення ситуації в Оші, військові з РФ точно будуть гарантом стабільності, як і саме існування бази в Канті.

Нагадаємо, що напередодні президент РФ Дмитро Мєдвєдєв розпорядився відправити 150 російських десантників на авіабазу в Канті для забезпечення безпеки сімей дислокованих там російських військовослужбовців у зв'язку з масовими заворушеннями в республіці. Десантників до Киргизії доставив військово-транспортний літак Іл-76. За даними Генштабу, військові мають при собі тільки стрілецьку зброю - автомати, кулемети, снайперські гвинтівки.

- Переворот у Киргизії

За словами представників військового відомства, перед десантникам поставлено завдання забезпечити безпеку військовослужбовців російської авіабази в Канті, членів їх сімей, а також авіаційної техніки. Поки про участь російських військових в миротворчих операціях мова не йде.

За відомостями представників ВПС РФ, авіабаза в Канті в даний час функціонує в нормальному режимі, проводяться планові польоти. У зв'язку з подіями в Киргизії посилена охорона бази, заборонені звільнення в місто для особового складу, офіцерам та членам їх родин рекомендовано не залишати територію бази.

Як підкреслюють в командуванні російської армії, особовий склад російської авіабази в Канті зберігає нейтралітет і дистанціюється від подій, що відбуваються в республіці. Ніяких інцидентів за участю місцевих жителів на території бази не зафіксовано.

Військовий аеродром, який використовується Росією, розташований в Чуйській області Киргизії в 2 км на південь від міста Кант. На аеродромі дислокується 999-а авіабаза, що входить до складу 5-й (Уральської) армії ВПС і ППО. На базі в даний час знаходяться 250 російських офіцерів і прапорщиків і 150 солдатів строкової служби. База має в своєму розпорядженні винищувачі Су-27, штурмовики Су-25, транспортні літаки Іл-76, вертольоти Мі-8, навчальні літаки Л-39.

Наприкінці березня повідомлялося про те, що Росія не збирається розгортати додатковий військовий контингент і будувати нову військову базу на території Киргизії, незважаючи на домовленість про це в минулому році між президентами Мєдвєдєвим і Бакієвим. Також повідомлялося, що база в Канті буде скорочена чисельно і перейде на новий режим несення служби.

Російська влада вирішила звернути на базі в Канті практично всю соціальну інфраструктуру, сім'ї військових готувалися повернутися до Росії. Планувалося, що в Киргизії будуть за роком служити російські військовослужбовці без дружин і дітей. Можливо, після держперевороту в країні плани Росії на цю базу поміняються.

Читайте також:

Делегація нового уряду Киргизії відправилася до Москви

Мєдвєдєв відправив до охопленої революцією Киргизії російських десантників

Росія підтримала переворот у Киргизії

ВідеоМєдвєдєв відправив до Киргизії російських десантників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: