Киргизія пригрозила вигнати американських військових через сина Бакієва

Тимчасовий віце-прем'єр Киргизії пообіцяв вислати американську військову базу, якщо Великобританія не видасть Максима Бакієва.

Тимчасовий віце-прем'єр Киргизії Азімбек Бекназаров пригрозив вислати з республіки американську військову базу ("Центр транзитних перевезень"), якщо Великобританія не видасть киргизькій владі сина поваленого президента Максима Бакієва.

Максим Бакієв після квітневого перевороту в Киргизії був оголошений новим керівництвом республіки в міжнародний розшук. Його звинуватили у фінансових махінаціях і розкраданні російського кредиту.

Нещодавно син колишнього президента був затриманий в британському аеропорту Фарнборо в Гемпширі.

Киргизька влада вже направила запит на його екстрадицію. Тепер його підозрюють також у фінансуванні заворушень на півдні республіки.

Бекназаров не виключив, що запит може бути відхилений. У зв'язку з цим він вирішив пов'язати екстрадицію з перебуванням американської бази. "Так як Англія і США борються з тероризмом та розміщення авіабази - це один з елементів цієї боротьби, то вони повинні видати Максима Бакієва", - заявив тимчасовий віце-прем'єр.

Чи відображають його заяви по американській базі позицію інших членів тимчасового уряду, поки невідомо.

Американська база діє в Киргизії з 2001 року. Вона розміщується на території міжнародного аеропорту "Манас" і використовується для підтримки коаліційних сил в Афганістані. На початку 2009 року киргизька влада заявили про намір видворити з країни її (спостерігачі пояснювали це фінансовою допомогою, яку Киргизія отримала від Росії). Проте пізніше було вирішено, що база (з дещо зміненим статусом) залишиться на колишньому місці.

Читайте також:

Білорусь відмовилася видати Бакієва

Киргизстан направив Британії запит про екстрадицію сина Бакієва

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: