Киргизія пропонує американцям залишитися на базі в "Манасі"

Американські урядовці все ще надіються повернути своїх військових на базу в Киргизії, з якої їх нещодавно "попросили".

Киргизія пропонує США розпочати переговори про можливе продовження американської присутності на військовій базі в Манасі.

Про це стверджує американська сторона.

"Є можливість, що угода про використання цієї бази залишиться в силі, - сказав сьогодні, 27 березня, журналістам високопоставлений представник адміністрації США.

Таким чином, гучні заяви про ліквідацію бази можуть в результаті опинитися лише словами.

При цьому ще вчора глава МЗС Киргизії Кадирбек Сарбаєв заявляв у Москві, що Бішкек не розглядає можливості повернення американців на цю базу. Заяви вашингтонського політика він відмовився коментувати, пославшись на те, що далеко від батьківщини не має необхідної інформації.

"Я не знаю, я вже два дні в Москві", - заявив журналістам Сарбаєв.

Авіабаза на аеродромі "Манас" була відкрита в грудні 2001 року. Вона діє за мандатом ООН і призначена для підтримки операції "Непохитна свобода" на території Афганістану.

У лютому 2009 року киргизький президент Курманбек Бакієв після переговорів з російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим заявив, що база буде закрита. Москва одночасно оголосила, що надасть Бішкеку кредитів на 2 млрд. доларів і подарує йому ще 150 млн. як економічну допомогу.

19 лютого парламент Киргизії денонсував базову угоду з США. 20 лютого МЗС республіки передало відповідну ноту американському послові, вказавши, що базу необхідно ліквідовувати вже до серпня. На початку березня повідомлялося, що незабаром США і Киргизія приступлять до переговорів про виведення американських сил з авіабази.

Киргизький парламент денонсував також угоди з Францією, Італією, Іспанією, Нідерландами, Норвегією, Туреччиною, Польщею, Австралією, Новою Зеландією, Кореєю і Данією, які в грудні 2001 року - лютому 2002 року слідом за США уклали угоду з урядом республіки про направлення на авіабазу "Манас" військовослужбовців і цивільного персоналу.

Раніше повідомлялося, що Вашингтон шукає альтернативу для своєї бази. Як можливі претенденти називалися Узбекистан, Таджикистан, Туреччина і Грузія. У Тбілісі заявили, що готові розглядати подібні пропозиції.

На початку березня президент Бакієв вже натякав, що база в Манасі може і не зникнути - просто зміняться умови її використання.

"Двері не закриті, і ми готові розглянути всі варіанти, які сьогодні може запропонувати уряд Сполучених Штатів з врегулювання ситуації в Афганістані", - відзначав він.

Читайте також:

Грузія готова розмістити в себе військову базу США

Киргизія розірвала всі угоди щодо авіабази "Манас"

Президент Киргизії підписав указ про виведення військової бази США

Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: