Киргизія пропонує Росії отримати військову базу на 49 років, заплативши зброєю

Тимчасовий уряд Киргизії має намір отримати російську зброю, за допомогою якої розраховує зміцнити позиції на не цілком контрольованому півдні республіки.

Киргизія розраховує безкоштовно отримувати російську зброю в рахунок оренди за російську базу, яку готова розмістити на своїй території на 49 років з можливістю продовження цього терміну. За допомогою російської зброї тимчасовий уряд Киргизії розраховує зміцнити позиції на не цілком контрольованому півдні республіки.

У понеділок міністр оборони Киргизії Абібулла Кудайбердієв, зустрічався в Москві з главою Міноборони РФ Анатолієм Сердюковим, пропонував як можна швидше підписати угоду про об'єднання в єдину базу п'яти російських військових об'єктів, розташованих на киргизькій території.

Зараз із п'яти об'єктів центральну роль грає 999-а авіабаза в Канті. На її утримання виділяється 130 млн рублів на рік.

Крім того, за 338-й вузол далекого зв'язку ВМФ РФ у селищі Кара-Балта (Спартак, Чалдовар) Чуйської області Росія повинна вносити орендну плату в розмірі близько 150 млн сомів (близько 3 млн доларів) на рік. Третій об'єкт - 954-а випробувальна база протичовнового озброєння "Койсари" в Караколі на озері Іссик-Куль - є російською власністю.

Останні два об'єкти входять до складу єдиної автоматизованої системи сейсмічного контролю сейсмічної служби Міноборони РФ. Росія за ці об'єкти платити не повинна - вона лише зобов'язується поставляти киргизьким вченим частину отриманої за допомогою об'єктів інформації.

За словами джерела газети в тимчасовому уряді Киргизії, питання про об'єднання цих об'єктів в єдину базу, статус і умови перебування якої будуть оформлені одним документом, обговорювалося Москвою ще з екс-президентом Курманбеком Бакієвим. Джерела відзначають, що принципові домовленості були досягнуті в серпні минулого року, але оформити їх юридично так і не вдалося через пробуксовок з боку Бішкека, а в квітні в Киргизії відбулася революція.

Тепер Бішкек пропонує не чекати жовтневих виборів до парламенту, за підсумками яких буде сформовано новий уряд. "Міністр оборони і президент Роза Отунбаєва мають всі необхідні повноваження для укладення такої угоди", - говорить співрозмовник газети.

Поспіх Бішкека цілком зрозумілий: через нестабільну ситуацію в країні уряд, який не цілком контролює ситуацію на півдні, хоче зміцнити підрозділи армії та МВС. Напередодні єреванського саміту ОДКБ уряд Рози Отунбаєвої звертався із запитом до блоку про постачання бойових вертольотів, важкої бронетехніки, стрілецької зброї та спецзасобів для придушення заворушень, але чіткої відповіді поки не дочекався. Судячи з усього, тепер Бішкек сподівається отримати це озброєння від Росії вже на двосторонній основі.

Яку відповідь Бішкеку дала Москва, поки неясно. Підсумки переговорів Анатолія Сердюкова з Абібуллой Кудайбердієвим в Міноборони РФ не коментують, в киргизькому військовому відомстві про результати зустрічі ще не обізнані.

Читайте також:

Киргизія відібрала імунітет у першого президента і вимагає його видачі

Опозиційного політика Киргизії затримали за організацію збройного перевороту

Киргизії надійдуть 1,1 млрд дол. допомоги від міжнародних донорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: