Киргизія скасувала смертну кару

Киргизія стала 73-м учасником міжнародної угоди про громадянські і політичні права, яка спрямована на скасування смертної кари.

Представники Киргизії передали на зберігання генсеку ООН документ про ратифікацію факультативного протоколу, який передбачає скасування смертної кари.

"Киргизія приєдналася до держав-учасників другого факультативного протоколу до міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямованого на скасування смертної кари", - повідомили 8 грудня в представництві ООН в Бішкеку.

Киргизія стала 73-м учасником цієї міжнародної угоди.

Другий факультативний протокол до міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямований на скасування смертної кари, був підписаний 15 грудня 1989 року і набув чинності 11 липня 1991-го.

Міжнародне право не забороняє застосування смертної кари за найбільш тяжкі злочини, проте другий факультативний протокол до міжнародного пакту про громадянські і політичні права пропонує всім державам заборонити такий вид кримінального покарання.

Цікаво, що останнім часом у Європі поновлюються рухи, навпаки, за відновлення смертої кари. Так, у Швецарії влітку цього року розпочався збір голосів за проведення референдуму для відновлення вищої міри покарання. Ініціатори пропонують запровадити страту за скоєння особливо тяжких злочинів, таких як сексуальна наруга над дитиною або зґвалтування.

Читайте також:

Китай побив рекорд за кількістю людських страт у світі

П'ятьох ватажків безладів у Киргизії ув'язнили довічно

У США будуть страчувати злочинців препаратом для усипляння тварин

Мєдвєдєв пожалкував, що в Росії немає смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: