Уряд Киргизії схвалив закриття військової бази США

Уряд Киргизії схвалив проект закону про денонсацію угоди з США про розміщення авіабази Манас.

Уряд Киргизії схвалив проект закону про денонсацію угоди з США про розміщення авіабази Манас на території республіки, повідомляє прес-служба уряду.

Проект закону направлений до парламенту. Очікується, що денонсація угоди буде розглянута депутатами 5 лютого.

Раніше повідомлялось, що Пентагон сподівається на продовження використання військової бази в киргизькому аеропорту Манас.

Представник командування США в Афганістані полковник Грег Джуліан відзначив, що ніяких змін у роботі бази немає. "У нас на руках діючий контракт (з урядом Киргизії), вони отримують мільйони за нашу присутність там", - сказав Джуліан, висловивши переконання, що Бішкек не планує закривати США доступ до бази. Заяви киргизького президента американський військовий охарактеризував як "політичні маневри".

Як повідомлялось, вчора президент Киргизії заявив, що його уряд ухвалив рішення припинити термін перебування в республіці військової бази США. Бакієв зробив цю заяву за підсумками переговорів в Москві з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим. У свою чергу РФ погодилася надати Киргизії держкредит на 2 млрд дол. і надати безвідплатну фінансову допомогу на суму 150 млн дол. Варто відзначити, що присутність американців приносила до бюджету республіки близько 52 млн дол.

Військова база США при аеропорту м. Манасу була створена в 2001 р. для забезпечення діяльності коаліційних сил в Афганістані. На даний час на базі дислокується більше 1 тис. армійського персоналу 376-го експедиційного авіаційного крила Військово-повітряних сил США.


Читайте також:
Киргизія отримає від Росії 450 млн. дол. за виведення американської бази
Російські хакери залишили без Інтернету всю Киргизію
Киргизія не поміняла бази США на російський кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: