Киргизія звернулася до країн-донорів за допомогою

В ході міжнародного форуму донорів у Бішкеку президент Киргизії звернулася до країн-донорів з проханням надати фінансову допомогу.

У вівторок, 27 липня, президент Киргизії Роза Отунбаєва звернулася до країн-донорів і світових інститутів з проханням надати фінансову допомогу, якої потребує республіка після недавніх заворушень на півдні країни.

Свою заяву Отунбаєва зробила в ході міжнародного форуму донорів у Бішкеку.

За словами президента, для відновлення населених пунктів і економіки півдня Киргизії буде потрібно понад 450 мільйонів доларів.

"У цілому, за нашими оцінками, для відновлення населених пунктів Оської і Джалал-Абадської областей, які постраждали під час трагічних подій, буде потрібно понад 350 мільйонів доларів. Крім того, буде потрібно близько 100 мільйонів доларів для відновлення економіки півдня", - заявила Отунбаєва.

За оцінками уряду Киргизії, в результаті заворушень, що сталися на півдні країни, реальні темпи ВВП знизяться в 2010 році на 5%, при цьому найбільш гостре погіршення економічної ситуації очікується в Оській та Джалал-Абадській областях.

"За нашими оцінками, на подолання проблем у секторі продовольства і енергетики буде потрібно відповідно 50 і 180 мільйонів доларів США. З метою відновлення економіки і для вирішення проблем в соціальній сфері ми змушені піти на підвищення дефіциту бюджету в 2010 році. Цей дефіцит на основі зважених розрахунків складе за підсумками року 619 млн доларів США", - сказала вона.

Головним завданням влади, за словами Отунбаєвої, є виведення країни на траєкторію соціально-економічної стабілізації з подальшим переходом до відбудовного етапу.

"Заходи повинні бути спрямовані на забезпечення безпеки прав власності, зниження загрози стійкості продовольчої безпеки, фіскальної стійкості бюджету і підготовки до осінньо-зимового періоду 2010-2011 року", - додала президент.

У міжнародному донорському форумі, який у вівторок розпочав роботу в столиці Киргизії, за даними уряду республіки, беруть участь представники більш ніж 30 провідних міжнародних організацій і фінансових інститутів і більше 50 країн-донорів.

Нагадаємо, масові заворушення почалися в Киргизії в ніч на 11 червня нинішнього року в південному обласному центрі Ош. Наступного дня вони перекинулися на сусідню Джалал-Абадську область. У зоні конфлікту було оголошено надзвичайний стан і введено комендантську годину.

Стабілізувати ситуацію вдалося лише через кілька тижнів. Втім, президент Киргизії у перехідний період Роза Отунбаєва заявила, що не виключає нових сплесків нестабільності в країні.

Читайте також:

У Киргизії затримали брата екс-президента Бакієва

Киргизька влада визнала загибель 893 осіб на півдні країни

Екс-президента Киргизії позбавлять недоторканності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: