Киргизія звинуватила Росію в координації нового повстання на півдні країни

Отунбаєва не називає конкретних осіб у Москві, яким може бути вигідна нестабільність і не уточнює, чи пов'язані ці особи з державною владою. Під час заворушень одна людина загинула, 5 осіб прооперовано.

Прихильники колишнього президента Киргизії Курманбека Бакієва, які спробували захопити обласні адміністрації в трьох регіонах Киргизії, керувалися кимось з Москви, заявила глава тимчасового уряду цієї країни Роза Отунбаєва.

"Вчора збройні бакіївські поплічники спробували взяти адміністрації трьох областей - Ошської, Джалал-Абадської і Баткенської ... План у них був чіткий, розроблений. На жаль, вони діють з центром з Москви", - сказала Отунбаева в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви".

Отунбаєва не називає конкретних осіб у Москві, яким може бути вигідна нестабільність і не уточнює, чи пов'язані ці особи з державною владою. На початку квітня, коли опозиційні сили повалили Курманбека Бакієва, багато аналітиків у Росії та на Заході як раз в цій революції побачили "руку Москви".

Також, за словами глави тимчасового уряду, "сини, брати Бакієва виділили досить великі суми". "Зараз один з синів сидить в Алма-Аті і діє звідти", - сказала Отунбаєва.

Будинки адміністрацій в обласних центрах уже "вичистили", заявила Отунбаєва. "Не було пролито крові, ніхто не постраждав", - зазначила глава тимчасового уряду.

За її оцінкою, обстановка в Ошській і Баткенській областях спокійна. "У Джалал-Абадській області до адміністрації увірвалися люди в масках, зі зброєю, з вікон джипів стріляли в людей, які стояли біля будівлі обласної адміністрації. Є поранені - близько 30 людей", - зазначила Отунбаєва.

Нагадаємо, 14 травня вранці найзапекліші зіткнення проходили в Джалал-Абаді - між членами партії "Ата-Мекен", що підтримують тимчасовий уряд, і прихильниками колишнього президента Курманбека Бакієва. За словами очевидців, сторони спочатку закидали один одного каменями і палицями добивали, після чого почали стріляти.

За даними Мінохоронздоров'я Киргизії, в зіткненнях в Джалал-Абаді постраждали 45 людей, один з них помер. П`ять осіб було прооперовано.

Читайте також:

На півдні Киргизії прихильники і противники Бакієва влаштували перестрілку

Прихильники Бакієва зібрали в похід на Бішкек 25 тисяч людей

В сутичках на півдні Киргизії поранені майже 30 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: