Киргизії надійдуть 1,1 млрд дол. допомоги від міжнародних донорів

Бішкек отримає від міжнародних донорів протягом 30 місяців 1,1 млрд доларів. Кошти підуть на відновлення економіки.

У вівторок, 27 липня, влада Киргизія заявила, що міжнародні донори погодилися виділити постраждала від погромів країні 1,1 млрд доларів.

Ці гроші Бішкек отримає протягом 30 місяців. При цьому перші 600 млн доларів мають надійти вже до кінця цього року. Кошти підуть на відновлення економіки, обіцяє влада Киргизія.

Нагадаємо, у вівторок, 27 липня, розпочав роботу міжнародний донорський форум, в якому, за даними уряду республіки, беруть участь представники понад 30 провідних міжнародних організацій і фінансових інститутів і більше 50 країн-донорів

Президент Киргизії на перехідній період Роза Отунбаєва раніше звернулася до країн-донорів із проханням надати фінансову допомогу. За її словами, для відновлення населених пунктів і економіки півдня Киргизія необхідно понад 450 мільйонів доларів.

У Бішкеку очікують, що в результаті безладів, які сталися на півдні країни, реальні темпи ВВП знизяться в 2010 році на 5%, при цьому найгостріше погіршення економічної ситуації очікується в Ошській та Джалал-Абадській областях.

Раніше надати допомогу Киргизії пообіцяв Казахстан.

Масові заворушення почалися в Киргизії в ніч на 11 червня цього року в південному обласному центрі Ош. Наступного дня вони перекинулися на сусідню Джалал-Абадську область. У зоні конфлікту було оголошено надзвичайний стан і введено комендантську годину.

Стабілізувати ситуацію вдалося лише через кілька тижнів. Втім, президент Киргизії на перехідній період Роза Отунбаєва заявила, що не виключає нових сплесків нестабільності в країні.

Читайте також:

Киргизія звернулася до країн-донорів за допомогою

У Киргизії затримали брата екс-президента Бакієва

Киргизька влада визнала загибель 893 осіб на півдні країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: