Киргизію почали звільняти від барикад

У Киргизії в місті Ош розібрали частину барикад, які встановили під час міжетнічних зіткнень. Їх розбирають як киргизи, так і узбеки.

Велика частина барикад у місцях компактного проживання узбецького населення в місті Ош в Киргизії зняті, міліція і спецназ служби національної безпеки республіки проводять зачистку в районах, що залишилися.

Про це повідомив начальник УВС Ошської області Омурбек Ісаков.

"Я думаю, сьогодні або завтра (19 або 20 червня) не тільки головні дороги, але й дороги між селами очистимо від барикад. Барикади прибираються як киргизьким, так і узбецьким населенням, ніхто не чинить опір", - заявив Ісаков.

Як повідомлялося раніше, зіткнення в Киргизії, в які опинилися залучені представники киргизької і узбецької спільнот, почалися в місті Ош на півдні країни в ніч на 11 червня. Пізніше вони перекинулися й на сусідню Джалалабадську область.

За час заворушень багато кварталів Оша перетворилися на укріпрайони, що охороняється озброєними людьми, багато доріг як усередині міста, так і поза ним були перегороджені місцевим населенням. Повідомлялося також, що в ході заворушень місто було спалено на 70 відсотків.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, міжетнічні зіткнення в Киргизії могли торкнутися до мільйона осіб, за офіційною ж інформацією загинули близько двохсот чоловік, близько двох тисяч отримали поранення. Киргизька влада стверджує, що безлади були спровоковані найманцями, що діяли за вказівкою соратників поваленого президента.

Читайте також:

Від погромів у Киргизії постраждали дві родини українців

У Киргизії порушено 90 справ за фактами вбивств у міжетнічних зіткненнях

ООН закликала терміново зібрати для Киргизії 71 млн дол

Українка з двома дітьми втекла зі спаленого мародерами Ошу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: