Киргизька авіабаза "Манас" стане транзитним центром для США

Замість коаліційної авіабази "Манас" в Киргизії відкриють "транзитний центр". По суті нічого не зміниться.

Президент Киргизії Курманбек Бакієв підписав закон про створення в аеропорту "Манас" американського центру транзитних перевезень.

Закон був ухвалений парламентом Киргизії 25 червня. Угоди про співпрацю між США і Киргизією щодо забезпечення американського транзиту до Афганістану були підписані 22 червня в Бішкеку.

Угода укладена строком на один рік, з можливістю продовження залежно від розвитку ситуації в Афганістані.

Центр розташовуватиметься в Киргизії замість коаліційної авіабази "Манас", яка має закритися 18 серпня, і буде виконувати функції з транзиту вантажів.

Разом з тим, як очікується, присутність деякої кількості американських військовослужбовців в "Манасі" збережеться. Зараз на авіабазі перебувають понад тисяча військовослужбовців США.

Функції та статус бази також в значній мірі залишаться тими самими. "Манас" як і раніше вважатиметься військовим об'єктом, який обслуговуватимуть американські солдати. Звідти транспортуватимуться як військові, так і невійськові вантажі. Кримінальну юрисдикцію над співробітниками Центру здійснюватиме уряд США.

Для Киргизії однією з головних переваг нової угоди з США стане те, що республіка отримуватиме за оренду значно більше грошей, ніж раніше.

Нагадаємо, на початку 2009 року. киргизька влада оголосила про намір видворити зі своєї території авіабазу США. Експерти пов'язали цей крок з фінансовою допомогою, яку республіка отримала від Росії. Пізніше стало відомо, що базу залишать, змінивши її статус.

Читайте також:

Киргизстан та США домовилися про використання авіабази "Манас"

США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження бази "Манас"

Росія подовжила оренду авіабази в Киргизії на 49 років

Президент Киргизії підписав указ про виведення військової бази США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: