Киргизька опозиція поставила владі ультиматум

Опозиціонери вимагають скасувати нові тарифи на електрику і тепло, а також очистити владу від родичів президента.

Опозиція Киргизстану провела 17 березня в столиці країни Бішкеку Курултай (народне зібрання), на якому висунула ряд вимог до влади країни.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Опозиціонери, які прибули до столиці з усієї країни, вимагають скасувати нові тарифи на електрику і тепло, повернути на баланс держави продані стратегічні держпідприємства "Киргизтелеком" і "Північелектро".

Крім того, пролунали і політичні вимоги. Зокрема, звільнити і виправдати всіх політув'язнених і засуджених опонентів влади, припинити блокування низки сайтів новин.

Інший блок зачіпає інтереси безпосередньо президента Курманбека Бакієва.

Опозиція вимагає від нього ліквідувати центральне агентство з розвитку, інвестицій та інновацій, очолюване його сином, створити спеціальну комісію для розслідування справи наближеного до правлячої сім'ї фінансового консультанта Євгена Гуревича, а також зняти з офіційних посад братів президента.

На виконання цих вимог опозиціонери відвели владі час до 24 березня. Інакше вони обіцяють організувати в усіх регіонах країни місцеві Курултаї, які встановлять "суто народну владу".

При цьому один з лідерів опозиції - Азімбек Бекназаров - оголосив про своє рішення активізувати боротьбу з чинною владою і висловив впевненість у перемозі противників чинного режиму.

Нагадаємо, президент Киргизії Курманбек Бакієв прийшов до влади під час "Революції тюльпанів" у березні 2005 року. Народ змусив піти з поста президента Аскара Акаєва, який втік потім до Москви.

Читайте також:

Аксакали Киргизії вимагають вивести з країни американську авіабазу

США побудують антитерористичний центр у Киргизії

Киргизька опозиція звинувачує президента країни у вбивстві журналіста

 

ВідеоКиргизька опозиція поставила владі ультиматум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: