Киргизька опозиція звинувачує президента країни у вбивстві журналіста

40-річний Геннадій Павлюк у вівторок помер від травм після того, як 16 грудня його викинули з 6-го поверху, зв'язавши руки і ноги скотчем.

Опозиція Киргизії заявила, що президент Курманбек Бакієв винен у вбивстві відомого опозиційного журналіста, повідомляє The New York Times. 40-річний Геннадій Павлюк у вівторок помер від травм після того, як 16 грудня його викинули з 6-го поверху, зв'язавши руки і ноги скотчем. Павлюк помер, не приходячи до тями.

В останні роки в Киргизії піддалися нападам багато лідерів опозиції і журналісти, деякі загинули, але лише в окремих випадках когось притягували до відповідальності за ці злочини. На Павлюка напали в Алма-Аті, куди він приїхав у відрядження 16 грудня.

Він оселився в готелі, а потім кудись пішов з невідомим чоловіком. Через дві години його виштовхнули з вікна в житловому будинку, повідомили казахстанські слідчі. Останнім часом Павлюк тісно співпрацював з великим лідером киргизької опозиції Омурбек Текебаєвим, екс-спікером місцевого парламенту, і планував створити новий сайт для опозиціонерів.

"Текебаєв сказав у телефонному інтерв'ю, що не сумнівається: вбивство Павлюка замовила влада Киргизії, тому що він став активніше критикувати президента". За словами Текебаєва, спецслужби Киргизії часто заманюють людей у сусідні країни, щоб там ліквідувати. Головний редактор сайту Ferghana.ru Данило Кислов нагадав, що в 2007 році в Киргизії застрелили журналіста Алішера Саіпова, але ніхто так і не був затриманий.
Геннадій Павлюк в різні роки керував киргизьким представництвами газет "Аргументи і факти", "Комсомольська правда", редакцією газети "Білий пароплав", повідомляє Ferghana.ru.

До кінця 2009 року він мав намір запустити сайт і газету під назвою "Ата-Мекен". Свої матеріали Павлюк підписував псевдонімом Ібрагім Рустамбек. Журналіст неодноразово критикував діючу владу в Киргизії.

Лідер опозиційної партії Киргизії "Ата-Мекен" Омурбек Текебаєв в інтерв'ю "Фергане.ру" заявив, що зустрічався з Геннадієм Павлюком минулого тижня. "Всі плани залишалися в силі, він не повідомляв, що має намір виїжджати в Казахстан. Можливо, його виманили в сусідню країну, щоб відвести тінь підозри", - сказав Омурбек Текебаєв.

Інший опозиційний політик, колишній міністр внутрішніх справ Киргизької РСР, а потім - віце-президент і прем'єр-міністр Фелікс Кулов, заявив киргизькому випуску газети "Комсомольська правда": "Так уже склалося, що коли вбивають журналіста, люди шукають в цьому політичні мотиви. І я чув заяву Об'єднаної опозиції, але я з ним не згоден. Ніякої політики я тут не бачу. Якби це жахливе вбивство організували спецслужби, то воно не було б зроблено так незграбно. Залишено дуже багато доказів, за якими знайти злочинців буде нескладно. Професіонали б так не зробили. Це я вам кажу як людина, яка чимало прослужила в органах. Як на мене, більш реалістична версія про причетність якогось злочинного угруповання, чию діяльність - викрадення іномарок - саме розслідував Павлюк".

Читайте також:

У Киргизії призначений новий прем'єр

У Киргизії запропонували ввести публічну смертну кару

Киргизія попросила розмістити російську базу на кордоні з Узбекистаном

Росія відкриває нову військову базу в Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: