Киргизька влада визнала загибель 893 осіб на півдні країни

Тимчасовий віце-прем'єр Киргизії повідомив, що кількість загиблих під час заворушень у Киргизії становить 893 людини.

У ході червневих погромів на півдні Киргизії загинули 893 осіб. Такі дані привів тимчасовий віце-прем'єр республіки Азімбек Бекназаров.

Бекназаров, що курирує у тимчасовому уряді силові структури, відзначив, що мова йде про тих, чия смерть офіційно зареєстрована. За його словами, реально загиблих більше, оскільки багато хто був похований без реєстрації.

На питання про те, кого серед загиблих більше - узбеків або киргизів - Бекназаров відповідати відмовився.

Раніше офіційні джерела в Киргизії повідомляли про меншу кількість жертв. Так, Державна служба національної безпеки повідомляла про 309 загиблих. Втім, влада визнала, що офіційні дані неточні. У середині червня тимчасовий президент Киргизії Роза Отунбаєва припустила, що реальна кількість жертв може бути в десять разів більше тієх, що фігурує в офіційних зведеннях (тоді офіційно повідомлялося приблизно про 200 загиблих).

Зіткнення на півдні Киргизії, в яких опинилися залучені представники киргизької і узбецької общин, почалися в ніч на 11 червня. Було вбито сотні людей. Багато будинків були спалені і розграбовані, найбільше постраждали місця компактного проживання узбеків. Близько ста тисяч людей, рятуючись від погромів, бігли в сусідній Узбекистан (пізніше біженці повернулися на батьківщину).

Через кілька днів заворушення пішли на спад. Влада Киргизії заявила, що погроми були спровоковані прихильниками поваленого президента Курманбека Бакієва, а також міжнародними терористами.

Читайте також:

Киргизія підбила підсумки масових заворушень

Президент Киргизії побоюється нових сплесків насилля

У Киргизії обрано нову конституцію та президента

ВідеоМасові заворушення в Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: