Киргизькі опозиціонери вимагають передати їм владу

Опозиція взяла на себе відповідальність за безлади в Бішкеку і почала відкликати своїх прихильників з вулиць.

Киргизькі опозиціонери зажадали від влади складання повноважень. Про це повідомив один з лідерів опозиції, голови партії "Ата-Мекен" Омурбека Текебаєв. За його словами, вимога була висунута під час переговорів з прем'єр-міністром країни Даніяра Усеновим.

Текебаєв заявив, що опозиція бере на себе відповідальність за те, що відбувається в Киргизії. За його словами, найближчим часом в країні будуть створені народні дружини, які будуть забезпечувати порядок. Крім цього Омурбек Текебаєв відзначив, що керівником виконавчого комітету опозиції обрано Роза Отунбаєва.

Опозиція почала відкликати своїх прихильників з вулиць. Про це Текебаєв заявив в ефірі державного телеканалу, захопленого бунтівниками.

Голова партії "Ата-Мекен" також заявив, що під час заворушень у Бішкеку загинули близько 100 осіб. Раніше міністерство охорони здоров'я Киргизії заявило про те, що в результаті зіткнень опозиціонерів із співробітниками правоохоронних органів у столиці загинули 17 людей, ще 142 людини отримали поранення. За іншою інформацією кількість жертв становить від 21 до 50 осіб.

Антиурядові акції протесту почалися в киргизькому місті Талас 6 квітня. Пізніше вони переросли у заворушення. 7 квітня хвилювання почалися в столиці країни та ряді інших міст. Повідомлялося, що в деяких регіонах бунтівники зайняли будівлі обласних і районних адміністрацій.

В даний час бунтівники готуються до штурму Будинку уряду. Для цих цілей учасники масових заворушень пригнали до будівлі БТР. Також повідомлялося про захоплення будівлі Державної служби національної безпеки в Бішкеку. Однак ця інформація була спростована.

Також з'являлася інформація про пожежу в будівлі Генеральної прокуратури країни. Вогонь було видно у вікнах першого поверху. Причина пожежі не уточнювалася. Також не повідомлялося, чи причетні до нього прихильники опозиції.

Читайте також:

В Бішкеку опозиція захопила парламент і штурмує Кабмін

Голова МВС Киргизії при смерті, віце-прем'єрові вибили око

У Бішкеку захоплена будівля служби національної безпеки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: