Киргизькі жінки відбили у нової влади місто Ош

Прихильники поваленого президент Бакієва, більшість серед яких - жінки, відбили у влади місто Ош та встановили там старого губернатора.

У місті Ош на півдні Киргизії супротивники тимчасового уряду захопили будівлю облдержадміністрації.

У захопленні взяли участь кілька сотень людей, в основному жінки. Вони виступали проти губернатора області, призначеного тимчасовим урядом. Після захоплення будівлі учасники акції протесту знову обрали головою Ошської області колишнього губернатора - Мамасадика Бакірова.

Після цього Бакіров заявив, що він та його оточення не є прихильниками колишньої влади. "Нас підтримує народ. Я проти тимчасового уряду і тієї кадрової чехарди, яка відбувається", - сказав Бакіров.

Між прихильниками і противниками нової влади відбулися зіткнення, міліція в те, що відбувається не втручається.

На даний момент на площі в центрі міста зібралися кілька тисяч прихильників Бакірова. Колишнього губернатора області, призначеного тимчасовим урядом, Сооронбая Жеєнбекова, в адміністрації немає. За неофіційною інформацією, він залишив будівлю.

Прихильники і супротивники тимчасового уряду зібралися на центральній площі міста з ранку. Кілька сотень противників нинішньої влади вимагали повернути Бакієва, висловлювалися проти проекту нової конституції. Звучала також вимога повернути колишнього губернатора області Мамасадика Бакірова та його першого заступника Айтмамата Кадирбаева.

Прихильники ж нинішньої влади знаходилися біля входу в обласну держадміністрацію і намагалися не пропустити в будівлю супротивників. Між сторонами періодично спалахували сутички.

Раніше про те, що прихильники колишньої влади в Киргизії намагаються взяти реванш і роблять для цього активні дії заявила під час присвяченого конституційній реформі наради глава тимчасового уряду республіки Роза Отунбаєва.

"Але ми не допустимо в країні реваншу колишньої влади", - сказала вона. Прихильники колишньої влади, за її словами, "виділяють багато грошей, підкуповують і спаюють людей, щоб досягти своєї мети".

Вона також спростувала чутки про ідейний розкол серед членів тимчасового уряду, в той же час визнавши, що "деякі колеги дійсно вносять свої проекти" основного закону на всенародне обговорення. Однак у всіх нинішніх керівників республіки "існує єдина мета - це побудова демократичної держави".

Читайте також:

Уряд Киргизії звинуватили у великих хабарах за сприяння втечі Бакієвих

Киргизія направила до Мінська запит про екстрадицію Бакієва

Інтерпол оголосив сина Бакієва в міжнародний розшук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: