Киргизький мер побачив у російськомовних загрозу і згадав про "народи-шовіністи"

У розпорядженны мера Джалалбада, зокрема, говориться, що долю киргизів й досі розтоптують народи-шовіністи та киргизи, які говорять російською мовою.

Мер киргизького міста Джалалабад Максатбек Женбеков видав розпорядження, в якому він агітує за використання державної мови і виступає з критикою на адресу російськомовних громадян. Розпорядження адресовано "керівникам установ, підприємств і організацій".

У документі, зокрема, говориться: "До цих пір нашу долю розтоптують народи-шовіністи та киргизи, які говорять російською мовою. Прийшов час звільнитися від стану, коли ми соромилися говорити рідною мовою, не могли звільнитися від рабської свідомості, намагалися догодити іншим народам".

Мер також нагадав чиновникам про необхідність дотримання мовного законодавства і просить "дати інформацію про проробляється роботи в комісію з державної мови".

Женбеков був призначений мером Джалалабада в кінці квітня 2010 року - незабаром після державного перевороту, за яким послідувала зміна голів місцевих адміністрацій.

Як повідомляється, у минулому Женбеков у Санкт-Петербурзі, де дякував Росії за допомогу громадянам Киргизстану. "Нам хочеться, щоб киргизи, які приїжджають в культурну столицю Росії, зуміли показати найкращі сторони нашого народу, який давно пов'язують з народами Росії міцні узи дружби. Ми вважаємо, що ці традиції дружби треба зберігати і розвивати", - заявляв він.

На початку 2011 року національна комісія Киргизстану з держмови закликала очистити карту країни від російських назв. Вона висловлювала невдоволення тим, що населені пункти "носять імена невідомих людей, які зроду не мали відношення до киргизів. Як приклади наводилися такі назви, як Василівка, Костянтинівка, Олексіївка. Після того, як навколо цієї ініціативи розгорівся скандал, голова комісії був звільнений.

Читайте також:

Герман стурбувало, що українські олігархи російськомовні

Влада Латвії: усі російськомовні заговорять латиською через 5-10 років

Ізраїль обурили слова Клінтона про російськомовне населення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: