Киргизький уряд звинуватив у безладах міжнародних терористів

Влада Киргизії вважає, що міжетнічні зіткнення в країні спровокували ісламістські організації. Спецназ вже виявив табір терористів.

Тимчасовий уряд Киргизії вважає, що червневі масові заворушення на півдні республіки були організовані міжнародними терористичними організаціями.

"Ісламський рух Узбекистану" (ІРУ) і "Союз ісламського джихаду" (СІД) отримали гроші від родичів і соратників колишнього екс-президента Курманбека Бакієва, заявив глава держслужби нацбезпеки Киргизії Кенешбек Душебаєв.

Як також стало відомо, влада виявила табір бойовиків під Джалал-Абад і затримали кілька людей.

Спецназівці виявили наметовий табір, розбитий бойовиками на високогірному пасовищі Каражігач близько двох місяців тому.

"У результаті затримано двох осіб, у тому числі жінка, ще трьом вдалося втекти. У наметах знайдені патрони від автомата і снайперської гвинтівки, дві рації і наркотичні речовини", - повідомив начальник Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС Киргизії Алмазбек Ергешбаев.

Як зазначив Душебаев, держслужба національної безпеки встановила коло "деструктивних сил", причетних до розв'язання конфлікту в Ошській та Джалал-Абадській областях. За його даними, в квітні 2010 року молодший син колишнього президента Киргизії Максим Бакієв зустрівся в Дубаї з емісарами ІРУ. Вже у травні в афганському Бадахшані на зустрічі за особистої участі двох представників родини Бакієвим і керівництва руху Талібан, ІРУ та інших організацій була досягнута домовленість про надання допомоги в дестабілізації ситуації в Киргизії.

За словами Душебаева, Бакієв пообіцяв терористам в разі успіху грошову винагороду у розмірі 30 мільйонів доларів США.

За даними Держслужби нацбезпеки, активну участь в міжнаціональних зіткненнях брали професійні снайпери, що пройшли диверсійно-терористичну підготовку. Як зазначив Душебаєв, терористи в кінці квітня отримали фінансування в розмірі 250 тисяч доларів.

Нагадаємо, що екс-глава УВС Ошської області Омурбек Суваналіев заявив, що ніяких найманців у бійні не було, сторони безладно "поливали з автоматів" один одного. На думку генерала, якби в конфлікті брали участь професіонали, то стратегія ведення бою була б іншою.

Нагадаємо, в результаті масових заворушень на півдні Киргизії, які розпочалися 11 червня, за офіційними даними, загинули більше 200 людей, за неофіційними кількість жертв наближається до двох тисячі.

Десятки тисяч мешканців країни стали біженцями. Як стверджують представники тимчасового уряду Киргизії, безлади були спровоковані найманцями, в тому числі з Росії. Були затримані більше 20 снайперів, які стріляли по мирних мешканцях в місті Ош. За ними, на думку уряду, стоїть родина скинутого президента Курманбека Бакієва.

Тим часом сам Бакієв, який перебуває у Білорусі під захистом Олександра Лукашенка, звинуватив тимчасовий уряд Киргизії в нездатності забезпечити безпеку громадян і закликав ОДКБ "більш оперативно і адекватно проявити реакцію на ситуацію в Киргизстані і допомогти народам, які проживають в Киргизії, відновити стабільність і порядок".

Читайте також:

Росія планує розгорнути на півдні Киргизії військову базу

ОБСЄ запропонувала ввести до Киргизії міжнародні сили

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

Отунбаєва відправила росіян охороняти стратегічні об'єкти у Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: