Киргизстан та США домовилися про використання авіабази "Манас"

Військову базу перетворять на Центр транзитних перевезень.

Уряди США і Киргизстану підписали угоду про створення Центру транзитних перевезень в міжнародному аеропорту "Манас", де знаходиться американська авіабаза.

Про це повідомило джерело в киргизькому уряді. Раніше Киргизстан денонсував договір про розміщення на базі іноземних військових.

Депутати почнуть розгляд питання про ратифікацію нової угоди 23 червня, повідомило джерело в парламенті республіки. Першим це питання розгляне міжнародний комітет.

Авіабаза "Манас" була відкрита в Киргизстані в грудні 2001 року за мандатом ООН для здійснення бойових дій і гуманітарної допомоги в рамках антитерористичної операції США "Непохитна свобода" в Афганістані. Зараз на авіабазі знаходиться близько півтори тисячі військовослужбовців США й інших країн коаліції, а також військово-транспортні літаки і літаки-паливозаправники.

Навесні парламент Киргизстану денонсував договір зі США і 11 країнами антитерористичної коаліції про розташуванні їх військових контингентів на території Киргизстану. Для закриття авіабази було дано термін шість місяців. Останній іноземний військовий повинен залишити "Манас" до 18 серпня.

Денонсації договору щодо авіабазі передувало надання Росією Киргизстану кредиту на 2 мільярди доларів і фінансової допомоги в 150 мільйонів доларів. Вашингтон останнім часом активно намагається зберегти авіабазу, обіцяючи Бішкеку значне збільшення орендної плати за "Манас".

Читайте також:

США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження бази "Манас"

США почали вивіз майна з авіабази в Киргизстані

Узбекистан риє протитанкові траншеї на кордоні з Киргизією

Росія подовжила оренду авіабази в Киргизії на 49 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: