Молдова знову заявила про необхідність повного виведення військ РФ з Придністров'я

Він також підкреслив, що демократизація та демілітаризація Придністровського регіону - необхідна і невід'ємна передумова остаточного вирішення конфлікту.

Молдова наполягає на повному і беззастережному виведенні російських військ і озброєння з території республіки згідно з принципами міжнародного права і зобов'язаннями, взятими Росією на саміті Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Стамбулі в 1999 році.

З такою заявою виступив напередодні виконуючий обов'язки президента Молдови, голова парламенту Міхай Гімпу на зустрічі в Кишиневі з представниками групи Парламентської асамблеї ОБСЄ у Молдові, очолюваної членом парламенту Швеції Вальбургой Габсбург Дуглас.

Говорячи про придністровську проблематику, Гімпу твердо виступив за відновлення переговорів у форматі 5 +2 за участю Росії, України, ОБСЄ, Європейського союзу, США, а також представників Кишинева і Тирасполя.

Він також підкреслив, що демократизація та демілітаризація Придністровського регіону - необхідна і невід'ємна передумова остаточного вирішення конфлікту. "Ми хочемо, щоб наші зовнішні партнери активніше брали участь у досягненні цієї мети", - сказав в.о. президента. Він підкреслив також, що Кишинів буде послідовно просувати заходи зі зміцнення довіри між двома берегами Дністра та залучення громадян до процесу демократизації та європеїзації Молдови.

Нагадаємо, у листопаді минулого року за виведення російських військ і озброєнь з території Придністров'я виступив Північноатлантичний альянс. У свою чергу президент Придністров'я Ігор Смирнов неодноразово заявляв, що Тирасполь готовий до приєднання до Російської Федерації.

Читайте також:

Молдова вимагає вивести російські війська з Придністров'я

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: