Кишкова епідемія викликала "овочевий психоз" у Європі і налаштувала ЄС проти РФ

Євросоюз обрушився з критикою на Росію через заборону нею ввезення овочів з Європи.

Епідемія смертельно небезпечної кишкової інфекції невідомого походження, що вибухнула у Європі, спричинила "овочевий психоз", від якого страждає економіка країн. У зв’язку з країни ЄС звалилися з критикою на Росію, яка заборонила ввезення європейських овочів.

Незважаючи на те, що іспанські "огірки-вбивці" були офіційно реабілітовані, виробники-експортери овочів і фруктів по всій Європі втрачають близько 200 мільйонів євро на тиждень.

Єврокомісія розцінила Рішення Росії про заборону ввезення овочів з Європи як невідповідне і в зв'язку з цим направить до Москви протест з вимогою роз'яснень.

На переконання представника виконавчого органу Євросоюзу Фредеріка Венсана, поки джерело кишкового захворювання не визначено, введення Росією заборони на імпорт овочів з усього ЄС є непропорційною мірою, тим більше що інфекція локалізована в основному на півночі Німеччини.

Він зазначив, що саме Іспанія, на яку спочатку падали підозри, і Німеччина, де зареєстровано найбільше хворих і майже всі смертельні випадки, традиційно є найбільшими експортерами овочів і фруктів у Росію.

Комметарій на цю критику прийшов з МЗС у Москві. Його офіційний представник Олександр Лукашевич сказав: "Тимчасова заборона на ввезення до Росії овочів з ЄС є природною захисною мірою. Ніхто не хоче хворіти. Будь-яка держава буде захищати свій ринок, щоб не отримати такі "подарунки".

Дипломат додав, що Москва дасть відповідні роз'яснення Євросоюзу з точки зору спілкування міжнародної практики в такого роду випадках.

Заборону на ввезення овочів з Іспанії та Німеччині було оголошено Роспотребнадзором ще 30 травня, але з 2 червня це було поширено на всі країни ЄС.

При цьому глава відомства, головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко обрушився з критикою на європейське санітарне законодавство.

За його оцінкою, санітарна влада в Європі зв'язана нормативною базою, яка надмірно політизується і не відповідає реаліям з розслідування спалахів інфекцій, за визначенням відповідальності головних винуватців.

Як повідомлялося раніше, через епідемію Росія заборонила ввезеня овочів з Євросоюзу.

Розслідування санітарних служб після виправдання іспанських огірків (які спочатку вважали причиною захворювань) зайшло в глухий кут. Викликана ентерогеморрагічною бактерією E. Coli, ця епідемія унікальна через штам (різновид) бацили: O104: H4.

Станом на середу, 1 червня, в Німеччині нараховували до 1900 випадків захворювання, з яких 373 - з важкою формою, тобто з гемолітико-уремическим синдромом. А це вже в 7 разів перевищує річну кількість його випадків.

Крім того, в цілому, більше 1500 хворих зареєстровано по всій Європі і навіть у США, з них близько 30 - у важкому стані. Попередньо вважається, що всі ці люди були інфіковані в Німеччині, в районі Гамбурга.

Наразі загальна кількість смертей зросла до 17 осіб, з яких 16 - в Німеччині і 1 - в Швеції. Більшість жертв померли через ниркову недостатність.

Читайте також: 

Розшифровано геном збудника смертоносної інфекції у Німеччині

Загадкова смертоносна інфекція з Європи дісталася до США

Іспанія збирається судитися з Німеччиною за наклеп на огірки

У Німеччині з кишковою інфекцією злягли півтисячі людей за добу

ВідеоРосія заборонила ввезення овочів з Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: