Китай адаптує до себе марксизм

Компартія Китаю змінить свій статут, який адаптує офіційну ідеологію країни до сучасних умов.

На 17-у з'їзді Комуністичної партії Китаю, що відкривається 15 жовтня, будуть внесені зміни до Статуту партії. Вони повинні відображати "новітні тенденції в адаптації марксизму до умов Китаю", говориться в ухваленому у понеділок рішенні Політбюро ЦК КПК. 

Проект поправок буде спочатку внесено на розгляд пленуму ЦК КПК, що відкривається 9 жовтня, повідомляє "Сіньхуа".
 
Політбюро підкреслює, що зміни в Статуті партії повинні прийматися відповідно до принципів марксизму-ленінізму, ідей Мао Цзедуна, теорії Ден Сяопіна та ідей "трьох представництв", відображати зміни у стратегічному мисленні, що відбулися з часу 16-го з'їзду Компартії. 

Ідея "трьох представництв" була розроблена колишнім генсеком ЦК КПК Цзян Цземінем. Раніше ця ідея вже була внесена до Статуту партії як одна з центральних теоретичних концепцій комуністичного руху в Китаї. 

Згідно теорії "трьох представництв", компартія в Китаї повинна завжди представляти інтереси передових продуктивних сил, прогрес у розвитку передової культури, фундаментальні інтереси переважної більшості населення Китаю. 

Як говорять джерела, близькі до керівних партійних кіл, в Статут партії цього буде додана згадка про теоретичну концепцію сучасного керівництва КПК і КНР на чолі з Ху Цзіньтао. Ця концепція говорить про необхідність будівництва "гармонійного соціалістичного суспільства". 

Якщо це відбудеться, то в основному документі партійного життя будуть представлені переконання всіх поколінь керівників Китаю - Мао Цзедуна, Ден Сяопіна (друге покоління), Цзян Цземіня (третє) і Ху Цзіньтао (четверте).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: