Китай далі репресує тибетців

Китайський суд засудив чотирьох громадян КНР тибетської національності до тривалого ув’язнення за "сепаратизм і шпіонаж".

Китайський суд засудив чотирьох громадян КНР тибетської національності до тривалого ув’язнення за "сепаратизм і шпіонаж", повідомляє інформаційна агенція Синьхуа.

Як встановив суд середньої інстанції повіту Гарцзе в провінції Сичуань на південному заході КНР, три тибетці на імена Лубо (Lubo), Жакмян Гоїнкен (Jacmyang Goinqen) і Лутог (Lutog), "слідуючи інструкціям із зарубіжних джерел, робили фотографії, записували їх на диски й передавали іноземним організаціям; частина змісту була інформацією, поширення якої загрожувало національній безпеці й інтересам".

Крім того, Лубо і Жакмян Гоїнкен поширювали "листівки сепаратистського змісту". 

Лубо засудили до десяти років позбавлення волі з подальшим п'ятирічним позбавленням всіх політичних прав, Жакмян Гоїнкен - до дев'яти років з подальшою чотирирічною поразкою в правах, Лутог - до трьох років ув’язнення та двох років позбавлення політичних прав.

Суд у іншій справі засудив до восьми років позбавлення волі тибетця Жунцзі Аджа (Rongji Azha), визнавши його винним у підбурюванні до розколу країни. Визнано, що Жунцзі Аджа на міжнародному спортивному змаганні з кінного спорту, яке проходило в повіті Літан 1-го серпня, публічно закликав до "розколу країни " й "підривав національну єдність".

"Його дії закликали до того, що деякі люди, не знаючи правди, почали облогу урядових установ, що є грубим порушенням громадського порядку", - йдеться в рішенні суду.

Представник МЗС КНР Лю Цзяньчао у вівторок на регулярному брифінгу в МЗС КНР не став коментувати ці рішення суду, заявивши лише, що в Китаї суд діє в суворій відповідності з законом.

Тибет є невід'ємною частиною Китаю, свідчить офіційна позиція Пекіна. Проте в ряді країн Заходу, незважаючи на офіційне визнання цього підходу, існує "протибетське" лобі, яке вважає, що Тибет - раніше незалежну державу – було незаконно окуповано китайськими військами з 1951 року.

На думку західних правозахисників, права мешканців Тибету, перш за все на участь у громадських справах, на свободу слова і відправлення релігійних обрядів, постійно порушують.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) раніше поширила заяву, в якій закликала китайську владу негайно звільнити Жунцзі Аджа, "який публічно закликав до релігійної свободи та до відвідання Китаю далай-ламою"..

"Китайський уряд знову переслідує тибетця за мужність закликати до повернення далай-лами... Подібні репресії підсилюють ризик нагнітання міжнаціональної напруги напередодні Олімпіади", - заявив директор з Азії HRW Бред Адамс (Brad Adams) в спеціально поширеній заяві.

"Уряд Китаю обіцяв Сполученим Штатам та іншим (країнам) дати "рішучу відсіч" ("extreme response") за вручення нагороди далай-ламі й справді постійно намагається представити тибетців, навіть найменше лояльних далай-ламі, як екстремістів. Проте єдиною екстремальністю в цьому питанні є те, що людей, включно з дітьми, ув'язнюють за мирний виклад їхніх поглядів ", - заявив Адамс.

У жовтні далай-лама, якого в Китаї вважають "представником сепаратистських сил, що закликають до розколу країни" - відвідав США, де йому вручили Золоту медаль Конгресу. Цей вчинок викликав негативну реакцію Китаю, що пообіцяв ускладнення китайсько-американських зв'язків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: