Китай і Далай-лама відновлюють переговори

Тибет бачать єдиним способом реального вирішення проблеми, що існує у відносинах між сторонами, - це відкритий і відвертий діалог.

Після більш ніж річної перерви в Пекіні відновлюються переговори між урядом Китаю і посланцями лідера Тибету Далай-лами, який живе у вигнанні.

Напередодні двоє спеціальних посланців Далай-лами, Лоді Джі Гіарі і Кесланг Гіялтсен, а також троє високопоставлених радників тибетського інституту учасників переговорів вирушили в Пекін на переговори.

Один з представників Далай-лами в Європі, Тхубтен Самдуп, заявив, що Тибет бачать єдиним способом реального вирішення проблеми, що існує у відносинах між сторонами, - це відкритий і відвертий діалог.

"У нас є надія на те, що в останні три-чотири роки у китайських громадян з'явилося деяка розуміння того, що Далай-лама, можливо, - це найкраща можливість, якою володіє Пекін. Поки він живий, є час для переговорів і вирішення ситуації, бо що буде після Далай-лами, - це велике питання", - зауважив Самдуп.

Відносини між двома сторонами погіршилися 14 місяців тому, після чергового раунду обговорення вимог тибетців, які домагаються більшої автономії для свого регіону. Тоді китайська влада однозначно відкинула вимоги тибетців і звинуватила їх духовного лідера у намірі відділити Тибет від Китаю.

За офіційною китайською історією, Тибет було включено до складу Піднебесної в XIII столітті. Незабаром після утворення КНР у 1949 році влада в Пекіні і уряд Тибету підписали Угоду про мирне звільнення Тибету, згідно з якою Тибет увійшов до складу нового комуністичного Китаю.

У 1959 році в Тибеті відбулося повстання, яке було придушено владою Китаю. Уряд Тибету було розпущено, а Далай-лама Тензін Гьятсо втік до Індії, де він очолив уряд Тибету у вигнанні.

У березні 2008 року в Лхасі відбулися масові безлади, в ході яких загинули 18 мирних жителів і поліцейський. Прихильники духовного лідера Тибету Далай-лами повідомляли, що загинули, як мінімум, 100 осіб.

Читайте також:

Влада Китаю дозволила уйгурам надсилати SMS і користуватися Інтернетом

За безлади в Урумчі у Китаї стратили дев'ять людей

"Аль-Каїда" закликала уйгурів до війни з китайською владою

Китай кинув 7 тисяч чиновників на боротьбу з уйгурськими повстанцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: