Китай не хоче каятися

На заяви США уряд Китаю відповідає повторенням оцінки подій на площі Тяньаньмень як "спроби заколоту".

„Політичним потрясінням”, що відбулися наприкінці 80-х років у Китаї, вже давно було дано чітку оцінку, заявила у вівторок офіційний представник МЗС КНР Цзян Юй (Jiang Yu), коментуючи на прохання журналістів письмову заяву представника Держдепартаменту США. 


У заяві Держдепартаменту міститься заклик переглянути оцінку подій на Тяньаньмень, випустити ув'язнених і припинити переслідування сімей жертв.

4 червня 1989 року влада КНР зі застосуванням зброї розігнала студентські демонстрації, що продовжувалися протягом декількох місяців, на площі Тяньаньмень в центрі Пекіна. На Заході та в дисидентських кругах в самому Китаї ці демонстрації розцінюють як "виступи за демократію". Натомість офіційний Пекін говорить про ці події як про спробу "контрреволюційного заколоту". 

Кількість загиблих дотепер невідома. За західними оцінками, загинуло декілька сотень або навіть тисяч демонстрантів.

У 18-і роковини тяньаньменських подій споуксмен Держдепартаменту США Том Кейсі (Tom Casey) зауважив, що з наближенням Олімпійських Ігор 2008 року міжнародне співтовариство буде щоразу прискіпливіше спостерігати за Китаєм.

Коментуючи ці заяви, Цзян Юй наголосила, що "політичні потрясіння, які відбулися в кінці 80-х років в Китаї, вже давно отримали чітку оцінку". 

Один проти танків на площі Тяньаньмень
1989 року на площі Тяньаньмень один чоловік півгодини стримував наступ танків, поки хтось із глядачів не забрав його до натовпу (Фото: Wikipedia)

Китайський дипломат відповіла, що „за майже 20 років китайське суспільство стало стабільним, економіка розвивається, досягнуто прогресу в справі демократичного та правового будівництва, народ Китаю відповідно до законів користується найрізноманітнішими правами людини". 

Цзян Юй заявила, що американські заяви мають виключно політичні цілі. 

Китайський уряд висловив невдоволення й різкий протест через „безпідставні звинувачення, що тривають із року в рік”. Американські заяви влада Китаю називає „знехтуванням принципів міжнародних відносин” і „грубим втручанням у внутрішні справи Китаю”. Також китайські урядовці закликали не використовувати Олімпіаду для „втручання у внутрішні справи КНР”.

Китай поставив перед США вимогу припинити подібні коментарії з американського боку та своєю чергою закликав США подумати про „серйозні порушення прав людини” на їхній території.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: