Китай піднявся на боротьбу зі змінами клімату

Китай офіційно оголосив в понеділок про розробку в країні комплексної програми боротьби із змінами клімату.

Китай офіційно оголосив в понеділок про розробку в країні комплексної програми боротьби із змінами клімату. "Це перший в Китаї документ, в якому відображена політика всесторонніх заходів, які він прийматиме для протистояння кліматичним змінам", - заявив в понеділок на спеціальному брифінгу голова держкомітету КНР з розвитку і реформ Ма Кай. 

Він додав, що Китай став першою країною світу, що розвивається, яка підготувала такий документ. Зі слів Ма Кая, над програмою працювали фахівці 17 відомств КНР. "На долю розвинених держав з 1950 по 2000 роки припадає 77 відсотків шкідливих промислових викидів в атмосферу, і саме вони несуть основну відповідальність за зміни клімату і повинні виконувати основну роботу (по боротьбі зі змінами клімату), в тому числі і в області зниження рівня викидів в атмосферу", - сказав чиновник. За його словами, "у розвинених країн є економічні можливості і обов'язок надавати країнам, що розвиваються, технічну і матеріальну підтримку”. 

Ма Кай заявив, що, оскільки найважливішим завданням країн, що розвиваються, є боротьба з бідністю і стабільний розвиток, то "принцип регіонального розділення відповідальності є об'єктивним і справедливим". Коментуючи твердження про те, що Китай найближчим часом перевершить США по промисловим викидам в атмосферу, Ма Кай заявив, що "треба дивитися, за якими параметрами". Він, зокрема, висловив думку, що "треба враховувати не тільки загальну кількість викидів, але і викидів на душу населення". Відповідно, на душу населення викиди в Китаї складають лише близько чверті викидів в США, сказав Ма Кай. 

Китай створює систему особистої зацікавленості чиновників в зниженні енергоспоживання і викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище, повідомив Ма Кай. Енергозбереження і об'єми викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище стануть ключовими чинниками оцінки діяльності місцевої влади різних рівнів. Ці показники стануть важливими складовими загальної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів. 

Це означає, що про діяльність чиновників судитимуть тепер не тільки за показниками росту ВВП. Також йде мова про постійні реформи системи ціноутворення на сировинні продукти, для того, щоб ціни на них відображали їх „недостатність” і „дію на околишнє середовище”, заявив чиновник. „Керівництво Китаю впроваджує багато фінансових і податкових стимулів для впровадження енергозберігаючих технологій і продукції”, додав Ма Кай.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: